Të gjitha lajmet

BESA 4-0 VLLAZNIA

Besa me start të furishëm

Foto nga arkivi

Besa me start të furishëm

25 August, 2019 @19:38

Besa e Pejës ka nisur furishëm stinorin në Ligë të Parë dhe pritet të jetë ndër pretendentët kryesorë në luftë për vendet që dërgojnë në Superligë këtë stinor.

Pejanët kanë mposhtur në shtëpi sot ekipin e Vllaznisë së Pozharanit me rezultat 4-0 për t’i dhënë vetes tre pikë në fillim dhe për t’i treguar ekipeve tjera se janë tepër të përgatitur për sezonin në vijim.

TABELA AKTUALE

Pas kësaj fitoreje Besa i shkon Vitisë xhiron tjetër, derisa Vllaznia pret Malishevën.

TREPÇA 1-2 LIRIA

Nikaj e nis mbarë, Liria fiton jashtë

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:31

Skuadra e Lirisë ka shënuar fitore në “Adem Jashari” të Mitrovicës sot, duke e mposhtur Trepçën 1-2. Me këtë…

ONIX - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi e nis me barazim

Foto: KF Vëllaznimi

25 August, 2019 @19:09

Me barazim ka filluar sezoni i ri për Vëllaznimin. Gjakovarët, që sezonin e ri e nisin me lojtarët kryesorë të…

NË MITROVICË

Onbashi merr drejtimin e të rinjve të ‘89shit

25 August, 2019 @0:03

Ish futbollisti i dalluar i Trepçës, Seidi Onbashi, pas sukseseve të jashtëzakonshme të arritura me vashat e KFF Mitrovica, përmes…

RAMIZ SADIKU - DARDANA

Dardana fiton si mysafire

24 August, 2019 @19:37

Skuadra e Dardanës, si mysafire arriti ta mposhtë Ramiz Sadikun me rezultat 1-2. Golat për Dardanën erdhën nga Egzon Huruglica…

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

24 August, 2019 @11:15

Pas barazimit mes Malishevës dhe KEK-ut dje, sot xhiroja hapëse e Ligës së Parë vazhdon me dy ndeshje të tjera. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë