Të gjitha lajmet

MBLIDHEN SHPRESAT

Lista e Ramiz Krasniqit për Kosovën U19

Lista e Ramiz Krasniqit për Kosovën U19

2 April, 2019 @21:17

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në grumbullimin tre ditor këtë muaj.

Tridhjetë futbollistë do të jenë në këtë grumbullim, prej të cilëve 17 do të jenë nga klubet kosovare, ndërsa të tjerët janë legjionarë.FTESAT E KRASNIQIT PËR KOSOVËN U19:

Lista e futbollistëve
1)Petrit Terziu – SC Gjilani
2)Auron Loxha- KF Trepça’89
3)Adi Hyla – KF Besa
4)Arlind Shabani – KF Trepça’89
5)Blend Morina – KF Besa
6)Endrit Demolli – KF Flamurtari
7)Albion Prapashtica – KF 2 Korriku
8)Albin Krasniqi – KF Drita
9)Bujar Pllana – KF Trepça’89
10)Adonis Aliju – KF 2 Korriku
11)Gentrit Halili – KF Ferizaj
12)Kastriot Qorolli – KF 2 Korriku
13)Qendrim Zyba – KF Prishtina
14)Melos Bajrami – KF Prishtina
15)Endrit Tahiri – KF Ramiz Sadiku
16)Lis Demiri – KF KEK
17)Dion Zhubi – KF Vëllaznimi
18) Adonis Sopa – FC Raufoss IL
19) Andi Seferi – FC Monchegladbach
20) Granit Berisha- FC Union Saint Gilloise
21) Valentin Nushi – FC Bejune
22) Florent Sylaj – Alemannia Aachen
23) Andi Jashari – FC Martiny
24) Leonard Uka – FC Grasshopper
25) Roni Juniku – FC Antwerpen
26) Edon Pruthi – FC Burnley
27) Edon Imeri – FC Sturm
28) Enis Halimi – TSV Munchen 1860
29) Artan Asani – FC Sion
30) Riad Krasniqi – FC Inter

MILAN - UDINESE

S’ndihmon as Piatek, e treta me radhë pa fitore

Foto: ACMilan/tw

2 April, 2019 @20:55

Rossonerët kanë hyrë në krizë të rezultateve. Pas dy humbjeve radhazi të pësuara nga Inter dhe Sampdoria, sonte Milan nuk…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

MAURO ICARDI

Kthehet pas 2 muajve

2 April, 2019 @16:48

Sulmuesi argjentinas i Interit Mauro Icardi edhe zyrtarisht i është kthyer skuadrës pas dy muajve mungesë për shkak të problemeve…

DUKAGJINI

Rama largohet, vjen trajneri i ri

2 April, 2019 @16:24

Pas barazimit në duelin e fundit ndaj Kikës në Hogosht, trajneri i deritashëm i Dukagjinit, Nazmi Rama ka dhënë dorëheqje…

VENDIMET E DISIPLINORES

Dënohet Dinamo, s’shpëton as Chelsea

Foto: Dinamo Official/fb

2 April, 2019 @9:03

Skuadra kroate e Dinamos së Zagrebit do të luajë ndeshjen e radhës në garat evropiane pa shikues. Kjo pasi…

STEVE MCCLAREN

15 ndeshjet e fundit, 1 fitore - shkarkohet

2 April, 2019 @8:43

Skuadra e Queens Park Rangersit në Championship ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit Steve McClaren pas serisë prej 15…

DERBI I MADH

Gjilani-Drita në “Fadil Vokrri”

1 April, 2019 @15:42

Derbi që jep interesim më të madh te futbolldashësit, ajo ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, do të luhet në Fadil Vokrri…

REAL MADRID - HUESCA

Brilanca e Benzemasë i shpëton nga befasia

Foto: RealMadrid/tw

31 March, 2019 @23:26

Një brilancë e Karim Benzemasë në minutën e fundit të kohës së rregullt, ka nxjerrë Real Madridin fitimtar sonte në…

INTER - LAZIO

Strakosha i pakalueshëm, Lazio mposht Interin

31 March, 2019 @23:08

Pasi që eliminuan Interin nga Kupa e Italisë, Lazio ka arritur të shënojë fitore edhe në Serie A ndaj nerazzurrëve…

LIVERPOOL - TOTTENHAM

Nëpër vrimë të gjilpërës, lider

Foto: premierleague.com

31 March, 2019 @20:00

Liverpool ka arritur të përbirohet në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Tottenhamit për fitore 2-1, që e ridërgon ekipin…

FLAMURTARI - FERONIKELI

Përsëri ndalet në Prishtinë

31 March, 2019 @19:01

Për herë të dytë brenda 4 xhirove Feronikeli është ndalur në Fadil Vokrri të Prishtinës. Katër xhiro më parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Feronikeli

31 March, 2019 @16:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Feronikelit. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Quansah, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Ibrahim, Kelmendi, Bërbatovci,…

BESA - BASHKIMI K

Besa minimalisht, vazhdon rrugën për Superligë

31 March, 2019 @16:24

Në takimin e luajtur sot në shtëpi ndaj Bashkimit të Koretinit, Besës i ka mjaftuar një gol që t’i arkëtojë…

FIFA RANKING

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @11:37

Edhe një ngritje, përsëri rekord për Kosovën, në renditjen mujore të FIFAs. Në listën e botuar sot nga FIFA…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ELITE ROUND U17

Sulmuesi juventin rrëzon Kosovën

28 March, 2019 @17:02

Në përballjen e dytë në kuadër të Elite Round të grupomshave nën 17 vjeçare, Kosova është mposhtur nga Spanja me…

FRANCE FOOTBALL

Fidan Aliti në ekipin e më të mirëve

Fidan Aliti, gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @15:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës që luan për Kalmarin suedez, Fidan Aliti, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të ndeshjeve të…

OPINION

Ndjenja e favoritit

Fotografitë TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

27 March, 2019 @22:59

Po të më thoshte dikush në pasditen e vonshme të dielës së 10 korrikut të vitit 1994 se pas çerek…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja