Të gjitha lajmet

PARA DUELIT JETIK

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

TOPSPORTI/ A. P.

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

10 March, 2020 @18:43

Mediat maqedonase sot kanë bërë të ditur se nga burimet e tyre brenda Federatës kanë mësuar se FFM do të kërkojë nga UEFA-ja shtyerjen e ndeshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës.

Kjo për shkak se tre lojtarët që vlerësohen më të mirët te maqedonët, Goran Pandev, Elif Elmas dhe Ilija Nestoroski - luajnë në Serie A-në italiane dhe aktualisht janë në karantinë 14 ditore - që do të pamundësojë ardhjen e tyre për ndeshje ndaj Kosovës.

Sipas sportmedia, FFM do të bëj kërkesën në drejtim të UEFA-së sot ose nesër, ndërsa vendimin përfundimtar do ta ketë UEFA-ja. Në artikull thuhet që FFM ka përkrahjen edhe të FFK-së, për shkak të lojtarëve të Kosovës që luajnë aty.

Siç e dimë, Amir Rrahmani dhe Samir Ujkani janë pjesë e ekipeve të Serie A-së.

Përndryshe, sot është marrë vendim nga Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë që aktivitetet publike që mbledhin mbi qindra njerëz në tubime të ndalohen për 30 ditët e ardhshme, ku përfshihet natyrisht edhe sporti.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga