Të gjitha lajmet

PARA DUELIT JETIK

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

TOPSPORTI/ A. P.

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

10 March, 2020 @18:43

Mediat maqedonase sot kanë bërë të ditur se nga burimet e tyre brenda Federatës kanë mësuar se FFM do të kërkojë nga UEFA-ja shtyerjen e ndeshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës.

Kjo për shkak se tre lojtarët që vlerësohen më të mirët te maqedonët, Goran Pandev, Elif Elmas dhe Ilija Nestoroski - luajnë në Serie A-në italiane dhe aktualisht janë në karantinë 14 ditore - që do të pamundësojë ardhjen e tyre për ndeshje ndaj Kosovës.

Sipas sportmedia, FFM do të bëj kërkesën në drejtim të UEFA-së sot ose nesër, ndërsa vendimin përfundimtar do ta ketë UEFA-ja. Në artikull thuhet që FFM ka përkrahjen edhe të FFK-së, për shkak të lojtarëve të Kosovës që luajnë aty.

Siç e dimë, Amir Rrahmani dhe Samir Ujkani janë pjesë e ekipeve të Serie A-së.

Përndryshe, sot është marrë vendim nga Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë që aktivitetet publike që mbledhin mbi qindra njerëz në tubime të ndalohen për 30 ditët e ardhshme, ku përfshihet natyrisht edhe sporti.

VENDIMI I MINISTRISË

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

10 March, 2020 @14:55

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore, Venko Filipce, ka dalë tash me njoftimin se pas mbledhjes emergjente të Komisionit për…

BILETAT: MAQEDONIA V - KOSOVA

FFK: Të hënën vendoset për biletat

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 March, 2020 @0:30

Para ndeshjes së rëndësisë së jashtëzakonshme për Kosovën, ndaj Maqedonisë Veriore më 26 mars, lidhur me biletat që do t’i…

MINISTRIA

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik

6 March, 2020 @14:03

Para pak çastesh Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore, Venko Filipce, ka bërë të ditur se sipas tij të gjitha…

PLAYOFF TICKETS

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

6 March, 2020 @13:42

Federata maqedonase ka bërë të ditur para pak çastesh se për ndeshjen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes…

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

5 March, 2020 @23:28

Çështja që po shkon në drejtim të alarmit botëror - coronavirus - ka bërë mediat që të interesohen për duelin…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020