Të gjitha lajmet

PLAYOFF I LIGËS SË KOMBEVE

Maqedonia-Kosova, do të ketë edhe VAR

Maqedonia-Kosova, do të ketë edhe VAR

24 November, 2019 @10:49

Përballja gjysmëfinale e PlayOffit të Ligës D të Kombeve ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës përveç gjyqtarëve të zakonshëm në një ndeshje kualifikuese, do të ketë edhe ndihmën e video-referit, VAR.

Mediat maqedonase kanë zbuluar se VAR në Maqedoni do të instalohet gjatë muajit shkurt-mars, ndërsa debutimi i VAR-it është planifikuar të bëhet pikërisht më 26 mars 2020, në Todor Proeski Arena të Shkupit.

Njëkohësisht, kjo konfirmon edhe pohimin e djeshëm se ndeshja Maqedonia-Kosova do të luhet në Shkup, pasi që Strumica nuk ka kushte teknike për të plotësuar kërkesat e VAR-it, sqaron TopSporti.com.

Siç dihet VAR në rajon është përdorur vetëm në Zagreb e Beograd, pasi që ekipet e tyre garojnë në Ligë të Kampionëve. Ndërsa UEFA, siç kuptojnë mediat maqedonase të afërta me Federatën e tyre, nuk dëshiron të vë në rrezik asgjë sa i përket pjesës përfundimtare kualifikuese për në EURO 2020.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga