Të gjitha lajmet

SULMUESI I KOSOVËS

Muriqi gol, Feneri fiton me përmbysje

Foto: Fenerbahçe/fb

Muriqi gol, Feneri fiton me përmbysje

24 August, 2019 @22:47

Edhe pse Fenerbahçe ishte në disavantazh nga pjesa e parë në duel me nënkampionin Basaksehir, ka qenë Vedat Muriqi i cili ka ngjallë ekipin dhe ka çuar ekipin drejt fitores së dytë me radhë në elitën e futbollit turk.

Basaksehir erdhi në epërsi me golin e Enzo Crivellit (32’) 1-0. Por insistimi i madh i Muriqit në sulm dhe disa tentime të tij për të pasuar te shokët e skuadrës që nuk gjindeshin në pozitë të duhur, bëri që sulmuesi i Kosovës të shënojë vetë për barazim.

Një pasim nga thellësia çoi Muriqin në vrap për të goditur me gjysmëvolej për barazim (77’) 1-1. Ndërsa krejt në fund, Nabil Dirar shënoi për fitoren e Fenerbahçes 1-2 (90’+3).

Me këtë gol, Muriqi ka 2 gola në 2 ndeshjet e para të Superligës, ndërsa Feneri ka pikë maksimale nga dy xhirot e para, 6.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja