Të gjitha lajmet

DERBI I ZJARRTË TURK

Muriqi në çdo kombinim, para derbit Galatasaray-Fenerbahçe

Fotot: NTVspor

Muriqi në çdo kombinim, para derbit Galatasaray-Fenerbahçe


26 September, 2019 @12:26

Nëpër mediat turke këtë javë po flitet vetëm për një ndeshje. Në fundjavë luhet derbi i zjarrtë mes Galatasarayit dhe Fenerbahçes.

Galatasaray ka 8 pikë, ndërsa Fenerbahçe 10 pikë, para kësaj ndeshjeje, që luhet të shtunën më fillim prej orës 19:00.

fotomaç

E prej formacioneve të mundshme dhe prej taktitave që po i përdorin trajnerët në stërvitje, e përditshmja sportive Fotomaç ka bërë të ditur se sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, padiskutueshëm do të jetë në 11-shen e parë të kanarinave të Stambollit.

Muriqi është në secilin opcion të trajnerit Ersun Yanal para kësaj ndeshjeje, ndërsa mesfushorët prapa tij janë në pikpyetje, përveç Max Kruses, të cilit do t’i sigurohet vendi në 11-she, por do t’i përcaktohet pozita se në cilën pjesë të mesfushës të luajë.

Referi kryesor i derbit do të jetë gjyqtari më i njohur turk, Cuneyt Çakir.


REAL MADRID 2-0 OSASUNA

Brazilianët bëjnë Real Madridin lider

La Liga

Brazilianët bëjnë Real Madridin lider

25/09/19 @ 22:55

INTER 1-0 LAZIO

5 në 5, Inter s’ndalet as nga Lazioja

Serie A

5 në 5, Inter s’ndalet as nga Lazioja

25/09/19 @ 23:01

MALLORCA 0-2 ATLETICO MADRID

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja

La Liga

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja

25/09/19 @ 21:02

GOLI I PARË I ZHEGROVËS

Zhegrova me gol, Xhaka me 2 asistime

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova me gol, Xhaka me 2 asistime

25/09/19 @ 22:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

25/09/19 @ 17:28

PRISHTINA 2-0 DUKAGJINI

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%

FFK Superliga

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%

25/09/19 @ 20:21

KUPA E RUSISË

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

25/09/19 @ 13:45

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

Evropiani/Bundesliga

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25/09/19 @ 15:02

CHAMPIONS LEAGUE FINAL VENUES

UEFA cakton stadiumet nikoqire për finalet e Ligës së Kampionëve

Champions League

UEFA cakton stadiumet nikoqire për finalet e Ligës së Kampionëve

24/09/19 @ 20:10

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

Evropiani/Liga e Kombeve/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24/09/19 @ 20:38

LISTA E MALIT TË ZI

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

Evropiani

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

24/09/19 @ 16:00

SHQIP NËPËR BOTË

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

24/09/19 @ 16:22

SHQIP NË BOTË

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

28/02/21 @ 23:10

MLS

Beckham dëshiron transferimin e Messit dhe Ronaldos në Inter Miami

International

Beckham dëshiron transferimin e Messit dhe Ronaldos në Inter Miami

28/02/21 @ 21:44

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit

International

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit

28/02/21 @ 20:44

EREDIVISIE

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

28/02/21 @ 14:30

VITESSE

Broja s’ndalet së shënuari

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Broja s’ndalet së shënuari

28/02/21 @ 10:33

SHQIP në BOTË

Rashani debuton kundër Galatasarayit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani debuton kundër Galatasarayit

27/02/21 @ 23:19

AL-SADD

Xavi fiton trofeun e pestë si trajner

International

Xavi fiton trofeun e pestë si trajner

27/02/21 @ 20:31

VIDEO

Besart Berisha dy gola dhe asist ndaj ish skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Besart Berisha dy gola dhe asist ndaj ish skuadrës

27/02/21 @ 15:43

SHQIP në BOTË

Yeni Malatyaspor barazon, pak minuta për Topallin

International

Yeni Malatyaspor barazon, pak minuta për Topallin

26/02/21 @ 18:35

RIKTHIM NË KLUB

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

Premier League/International

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

25/02/21 @ 22:14


Të gjitha lajmet nga International