Të gjitha lajmet

KUALIFIKIMET PËR "ARMENIA 2019"

Në Shqipërinë nikoqire, nis Grupi 8 i kualifikimeve

Foto: FSHF

Në Shqipërinë nikoqire, nis Grupi 8 i kualifikimeve

10 October, 2018 @11:13

Për herë të dytë me radhë Shqipëria është nikoqire e kualifikueseve për grupmposhat U19 në evropianin “Armenia 2019”.

Niko Dovana e Durrësit dhe Roza Haxhiu e Lushnjes do të jenë stadiumet ku do të zhvillohen ndeshjet kualifikuese që nisin sot.

Shqipëria U19 është në grup me Ukrainën U19, Norvegjinë U19 dhe Sllovakinë U19.

Dueli i parë  i ditës luhet sot në Lushnjë ku Norvegjia ndeshet me Sllovakinë (12:00), ndërsa Shqipëria luan me Ukrainën në Durrës (14:00).

Hyrja për të gjitha ndeshjet është falas.

Selektor i kombëtares U19 është ish sulmuesi i dikurshëm kuqezi, Erjon Bogdani.

Dy ekipet që përfundojnë të parat në grupet e tyre, do të kalojnë në raundin elit kualifikues. Kosova U19 merr pjesë në Grupin 7 kualifikues.ORARI I NDESHJEVE:

Dita e parë – 10 tetor 2018

UKRAINË – SHQIPËRI “Niko Dovana”, Durrës, ora 14.00

NORVEGJI – SLLOVAKI “Roza Haxhiu”, Lushnje, ora 12.00

Dita e dytë – 13 tetor 2018

SLLOVAKI – SHQIPËRI “Niko Dovana”, Durrës, ora 12.00

UKRAINË – NORVEGJI “Roza Haxhiu”, Lushnje, ora 14.00

Dita e tretë – 16 tetor 2018

SHQIPËRI – NORVEGJI “Niko Dovana”, Durrës, ora 14.00

SLLOVAKI – UKRAINË “Roza Haxhiu”, Lushnje, ora 12.00

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

MEDIAT SHKRUAJNË

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

15 April, 2019 @14:58

Ish trajneri i Napolit, Atalantas, Cagliarit e Lazios Edy Reja do të jetë edhe zyrtarisht trajner i ri i kombëtares…

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja