Të gjitha lajmet

KUALIFIKIMET PËR "ARMENIA 2019"

Sot dueli i parë i Kosovës në Hungari

Sot dueli i parë i Kosovës në Hungari

10 October, 2018 @9:36

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e grumposhave nën 19 vjet, sot do të nis garat në fazën kualifikuese për Kampionatin Evropian “Armenia 2019”.

Ekipi ka arritur në Hungari dje, ku do të zhvillohen ndeshjet e grupit, ndërsa kundërshtari i parë i Kosovës prej orës 15:30 sot është Austria.

Kosova U19 bën pjesë në Grupin 7 kualifikues që ndeshjet do t’i zhvillojë në Hungari. Përveç Austrisë U19, Kosova në grup ka edhe Hungarinë U19 dhe Slloveninë U19.

Kosova U19 drejtohet nga selektori Ramiz Krasniqi.Futbollistët e ftuar nga Krasniqi:

Flamur Gashi
Laurit Behluli
Petrit Terziu
Art Maloku
Leonit Vitija
Albion Pllana
Albin Kapra
Endrit Demolli
Ilir Krasniqi
Muhamet Hyseni
Albin Krasniqi
Donart Vitia
Getoar Raci
Bleon Shaqiri
Betim Lumi
Lis Ahmeti
Lot Celina
Kreshnik Krasniqi
Enbia Shehu
Leutrim Reka
Alban Kadriju
Altrim Pajaziti
Max Rugova
Nikson Mema
Bleart Tolaj
Durim Berisha
Mark Marleku

SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23 May, 2019 @17:24

Një nga mesfushorët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Idriz Voca, ka arritur të futet në skuadrën e xhiros XXXV…

DUELET E RADHËS

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

23 May, 2019 @11:01

Federata e Futbollit të Bullgarisë ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen kualifikuese Bullgaria-Kosova që do të zhvillohet më…

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:59

Federata e Futbollit të Kosovës, pas shpalosjes së ftesave të bëra nga Bernard Challandes për ndeshjet e muajit qershor…

PUBLIKOHEN FTESAT E KOSOVËS

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:43

Kosova ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë në ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 që luhen gjatë qershorit, ka ftuar emra…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja