Të gjitha lajmet

VITIA 0-1 BESA

Norik Krasniqi vendos, Besa lidere

Pamje nga arkivi

Norik Krasniqi vendos, Besa lidere

31 August, 2019 @20:14

Skuadra e Besës së Pejës ka vazhduar me fitore edhe këtë xhiro. Pas demolimit të Vllaznisë në xhiron e parë të stinorit, ekipi pejan që po mëton rikthimin në elitë këtë stinor, ka mposhtur Vitinë si mysafire.

Në duelin e luajtur në fushën me bar sintetik të Sadovinës së Jerlive, Besa ka triumfuar me golin e shënuar 10 minuta para fundit të takimit.

TABELA AKTUALE

Pas pjesës së parë që përfundoi baraz 0-0, ka qenë Norik Krasniqi që ka bërë dallimin dhe ka vendosur ndeshjen. Ai me golin e shënuar në minutën e 80 të takimit i ka siguruar Besës tre pikë sot, për të vazhduar kryesimin e Ligës së Parë.

Kujtojmë, Besa ende nuk ka pranuar gol këtë stinor në Ligë të Parë.

ISTOGU 2-0 ONIX

Rexhaj e Jahaj për fitore në derbin lokal

Foto: KFIstogu

31 August, 2019 @20:02

Istogu ka vazhduar me fitore edhe në xhiron e dytë të stinorit në Ligë të Parë duke e mposhtur Onixin…

LIRIA 1-0 KEK

Jasmin Muhovic mban Lirinë në krye

Pamje nga arkivi

31 August, 2019 @19:50

Liria ka vazhduar me paraqitje të mirë edhe në ndeshjen e dytë të vështirë të stinorit të Ligës së Parë.…

DUELET E XHIROS II

Një ndeshje shtyhet, të tjerat në fundjavë

29 August, 2019 @14:03

Xhiroja e dytë e Ligës së Parë të Kosovës do të luhet këtë fundjavë, ndërsa skuarat që mëtojnë rikthimin në…

BESA 4-0 VLLAZNIA

Besa me start të furishëm

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:38

Besa e Pejës ka nisur furishëm stinorin në Ligë të Parë dhe pritet të jetë ndër pretendentët kryesorë në luftë…

TREPÇA 1-2 LIRIA

Nikaj e nis mbarë, Liria fiton jashtë

Foto: FCLiria/fb

25 August, 2019 @19:31

Skuadra e Lirisë ka shënuar fitore në “Adem Jashari” të Mitrovicës sot, duke e mposhtur Trepçën 1-2. Me këtë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë