Të gjitha lajmet

FERONIKELI - PRISHTINA

Mendurim Hoti vendos, derbi Niklit

Mendurim Hoti vendos, derbi Niklit

31 August, 2019 @18:01

Në ndeshjen kryesore të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli ka arritur ta mposhtë me rezultat 1-0 skuadrën e Prishtinës, në një takim që përballë vendosi dy skuadrat më të mira të sezonit të kaluar në Kosovë.

Ndeshja u vendos nga një gol i hershëm i Mendurim Hotit në minutën e 9’, me asnjërën nga skuadrat që nuk arritën ta gjenin rrjetën pas atij momenti.

TABELA AKTUALE

Me fitoren e arritur sot, Feronikeli pas 3 xhirove tubon 6 pikë në total, kurse Prishtina, që ka një ndeshje më pak të luajtur, mbetet me 1 pikë.

Xhiron e ardhshme, kampioni në fuqi i Kosovës i shkon Dritës, kurse Prishtina e pret Llapin.

FEronikeli

TREPÇA '89 - DRENICA

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

1 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Drenicës në Mitrovicë. Skuadra vendase ishte në epërsi…

GJILANI - VUSHTRRIA

Nga një gol për pjesë, Gjilani mposht Vushtrrinë

1 September, 2019 @17:56

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani arriti që me rezultat 2-0 ta mposhtë sot skuadrën e Vushtrrisë në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drenica

1 September, 2019 @15:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçë ‘89 dhe të Drenicës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Ventura, Asare, Statovci, Jashari, Hoti, Muja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani vs. Vushtrria

1 September, 2019 @15:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Vushtrrisë. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Rapa, Ferreira, Frashëri, Shabani, Keita Aziz, Jonuzi, Progni,…

LLAPI - BALLKANI

Pa fitues në Podujevë

31 August, 2019 @18:18

Pa fitues është mbyllur dueli i luajtur sot mes Llapit dhe Ballkanit në Podujevë. Skuadrat në fjalë përkundër disa rasteve…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga