Të gjitha lajmet

TRANSFERI I FUNDIT

Falcao kalon në Galatasaray

Falcao kalon në Galatasaray

31 August, 2019 @22:07

Sulmuesi i njohur kolumbian, që ka bërë karrierë në La Liga, Premier Ligë dhe në Ligue 1, Radamel Falcao, tashmë pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i kampionit të Turqisë, Galatasaray.

Futbollisti 33 vjeç pritet që të arrijë nesër në Stamboll për tu zyrtarizuar si lojtar i ri i Galatasarayit.

Falcao në stinorin e kaluar ka shpëtuar Monacon në elitën franceze duke shënuar 15 gola, ndërsa në tre stinorët e fundit me ekipin nga Ligue 1 ka pasur mesatarisht 20 gola të shënuara në të gjitha garat.

Së fundi, ai nuk ka qenë i përfshirë në ndeshjet e Monacos, duke qenë se ka pasur një lëndim të lehtë.

Në anën tjetër, Galatasaray në tre ndeshjet e fundit në Superligën turke ka shënuar vetëm 4 gola, dhe vetëm dje ka arritur të shënojë fitoren e parë të stinorit, duke e mposhtur Kayserisporin 2-3 si mysafir.

Kampionët e Turqisë gjithashtu do të kenë punë tepër të vështirë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve këtë stinor, pasi që janë në një grup me kampionin e Francës, Paris St Germain, rekord-kampionin evropian Real Madrid dhe kampionin e shumëfishtë të Belgjikës, Brugge.

ADIL RAMI TE FENERBAHÇE

Ish mbrojtësi i Milanit, bashkëlojtar i Muriqit

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @13:43

Qendërmbrojtësi me përvojë nga Franca, Adil Rami, do të arrijë sot në Stamboll për të kryer testet mjekësore te ekipi…

FRANCEZI ME PËRVOJË

Arsenal zyrtarizon largimin e Koscielnyt

6 August, 2019 @16:21

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, pas 353 paraqitjeve të regjistruara me topçinjtë largohet nga klubi, duke shkuar te ekipi…

ZYRTARE

Marseille përforcohet me sulmues nga Argjentina

Foto: Olympique Marseille

5 August, 2019 @21:05

Përforcim te Marseille! Marseille ka nënshkruar me sulmuesin e Argjentinës Dario Benedetto nga Boca Juniors, me një marrëveshje katër vjeçare. …

GJAKOVARI NË FRANCË

Eros Grezda pranë kalimit në Ligue1

Foto: Rangers/fb

26 July, 2019 @14:36

Njëri ndër futbollistët ofanziv të kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të kalojë në Ligue 1 të Francës, pasi që nuk…

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1