Të gjitha lajmet

ISTOGU 2-0 ONIX

Rexhaj e Jahaj për fitore në derbin lokal

Foto: KFIstogu

Rexhaj e Jahaj për fitore në derbin lokal

31 August, 2019 @20:02

Istogu ka vazhduar me fitore edhe në xhiron e dytë të stinorit në Ligë të Parë duke e mposhtur Onixin në derbin lokal të zonës, 2-0.

KF Istogu

Florim Rexhaj dhe Qëndrim Jahaj kanë qenë shënues në fitoren e ekipit të troftave sot, derisa i pari shënoi në minutën e 12 të ndeshjes, e i dyti nuk vonoi për të vulosur fitoren, kur pas goditjes nga këndi nga afërsia qëlloi portën e kundërshtarit për rezultatin, që doli të jetë përfundimtar.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e radhës, Istogu udhëton në Drenas, në duelin që zhvillohet pas dy jave, pasi që do të ketë pushim për shkak të ndeshjeve të kombëtareve javën që vjen.

KF Onix

LIRIA 1-0 KEK

Jasmin Muhovic mban Lirinë në krye

Pamje nga arkivi

31 August, 2019 @19:50

Liria ka vazhduar me paraqitje të mirë edhe në ndeshjen e dytë të vështirë të stinorit të Ligës së Parë.…

DUELET E XHIROS II

Një ndeshje shtyhet, të tjerat në fundjavë

29 August, 2019 @14:03

Xhiroja e dytë e Ligës së Parë të Kosovës do të luhet këtë fundjavë, ndërsa skuarat që mëtojnë rikthimin në…

BESA 4-0 VLLAZNIA

Besa me start të furishëm

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:38

Besa e Pejës ka nisur furishëm stinorin në Ligë të Parë dhe pritet të jetë ndër pretendentët kryesorë në luftë…

TREPÇA 1-2 LIRIA

Nikaj e nis mbarë, Liria fiton jashtë

Foto: FCLiria/fb

25 August, 2019 @19:31

Skuadra e Lirisë ka shënuar fitore në “Adem Jashari” të Mitrovicës sot, duke e mposhtur Trepçën 1-2. Me këtë…

ONIX - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi e nis me barazim

Foto: KF Vëllaznimi

25 August, 2019 @19:09

Me barazim ka filluar sezoni i ri për Vëllaznimin. Gjakovarët, që sezonin e ri e nisin me lojtarët kryesorë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë