Të gjitha lajmet

LIRIA 1-0 KEK

Jasmin Muhovic mban Lirinë në krye

Pamje nga arkivi

Jasmin Muhovic mban Lirinë në krye

31 August, 2019 @19:50

Liria ka vazhduar me paraqitje të mirë edhe në ndeshjen e dytë të vështirë të stinorit të Ligës së Parë.

Pas fitores minimale ndaj Trepçës si mysafire në xhiron hapëse, 1-2, ekipi i drejtuar nga Samuel Nikaj ka shënuar fitoren e parë të stinorit në Perparim Thaqi, duke shënuar fitore ndaj KEK-ut sot, 1-0.

TABELA AKTUALE

Golin e vetëm dhe të fitores në përballjen e zhvilluar në Prizren e ka shënuar Jasmin Muhovic, që tundi rrjetën e kundërshtarit në minutën e 70 të ndeshjes për fitore.

Me këtë fitore, Liria vazhdon të ndajë kreun me ekipet tjera të rajonit të Dukagjinit, Besën e Istogun, pasi që të treja ekipet aktualisht kanë nga 6 pikë nga 2 përballjet e para të stinorit.

DUELET E XHIROS II

Një ndeshje shtyhet, të tjerat në fundjavë

29 August, 2019 @14:03

Xhiroja e dytë e Ligës së Parë të Kosovës do të luhet këtë fundjavë, ndërsa skuarat që mëtojnë rikthimin në…

BESA 4-0 VLLAZNIA

Besa me start të furishëm

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:38

Besa e Pejës ka nisur furishëm stinorin në Ligë të Parë dhe pritet të jetë ndër pretendentët kryesorë në luftë…

TREPÇA 1-2 LIRIA

Nikaj e nis mbarë, Liria fiton jashtë

Foto: FCLiria/fb

25 August, 2019 @19:31

Skuadra e Lirisë ka shënuar fitore në “Adem Jashari” të Mitrovicës sot, duke e mposhtur Trepçën 1-2. Me këtë…

ONIX - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi e nis me barazim

Foto: KF Vëllaznimi

25 August, 2019 @19:09

Me barazim ka filluar sezoni i ri për Vëllaznimin. Gjakovarët, që sezonin e ri e nisin me lojtarët kryesorë të…

NË MITROVICË

Onbashi merr drejtimin e të rinjve të ‘89shit

25 August, 2019 @0:03

Ish futbollisti i dalluar i Trepçës, Seidi Onbashi, pas sukseseve të jashtëzakonshme të arritura me vashat e KFF Mitrovica, përmes…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë