Të gjitha lajmet

MILAN 1-0 BRESCIA

Fitorja e parë e rossonerëve

Foto: K. Gj.

Fitorja e parë e rossonerëve

31 August, 2019 @21:06

Milan ka arritur të shënojë fitoren e parë të stinorit sonte. Rossonerët kanë shënuar fitore ndaj të rikthyerit në Serie A, Brescias, duke i mposhtur ata 1-0 me një gol të shënuar në fillim të ndeshjes nga turku Hakan Çalhanoglu (12’).

Në tribunat e San Siros sot është parë qartë edhe pankarta e tifozëve kosovarë të Milanit, të cilët e kanë pasur atë të varur në pjesën kryesore të stadiumit.

MEDIA

United lirohet edhe nga Darmiani

30 August, 2019 @14:36

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, që pat ardhur te djajt e kuq nga Torinoja në stinorin 2015/16, do të…

ELSEID HYSAJ

Nga LaLiga trokasin për Hysajn

29 August, 2019 @22:28

E përditshmja madrilene Marca ka bërë të ditur sot se skuadra e Valencias është e interesuar që të blejë nga…

ALEXIS SANCHEZ

Kryen testet dhe zyrtarizohet

29 August, 2019 @22:20

Kiliani Alexis Sanchez tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Interit. Sanchez që dështoi në Manchester United pas…

MESFUSHORI KILIAN

Bologna zyrtarizon ish-interistin

29 August, 2019 @13:19

Skuadra e Bolognës, që në xhiron e parë të stinorit të Serie A-së barazoi ndaj Veronës së Amir Rrahmanit 1-1,…

CRISTIANO BIRAGHI

Inter zyrtarizon Biraghin

29 August, 2019 @13:09

Mbrojtësi i majtë i Fiorentinës, Cristiano Biraghi, është anëtar më i ri i Interit. Neroazzurrët kanë zyrtarizuar sot lojtarin,…

Të gjitha lajmet nga Serie A