Të gjitha lajmet

SULMUESI I KOSOVËS

Bernard Berisha shpëton Akhmatin nga humbja

Pamje nga arkivi

Bernard Berisha shpëton Akhmatin nga humbja

31 August, 2019 @22:19

Sulmuesi i krahut, Bernard Berisha, me golin e tij të shënuar sot në minutat shtesë të takimit (90’+2) ka shpëtuar ekipin e tij Akhmat nga humbja prej Tambovit.

Mysafirët ishin në epërsi që nga minuta e pestë e takimit dhe ishin shumë afër fitores, por kështu nuk mendoi Berisha, që së fundi mori ftesën nga Bernard Challandes, i cili u fut në lojë në fillim të pjesës së dytë (54’) për të shënuar në fund të ndeshjes për barazimin, 1-1.

Përndryshe me këtë barazim, Akhmat ka mbledhur 8 pikë nga 8 xhirot e para të stinorit dhe është në pozitën e 12 të Superligës ruse, nga 16 skuadra sa marrin pjesë aty. Prej minutës së 70 për Akhmatin u paraqit edhe mesfushori i Shqipërisë, Odise Roshi.

TRANSFERI I FUNDIT

Falcao kalon në Galatasaray

31 August, 2019 @22:07

Sulmuesi i njohur kolumbian, që ka bërë karrierë në La Liga, Premier Ligë dhe në Ligue 1, Radamel Falcao, tashmë…

NË KROACI

Lirim Kastrati i përgjigjet mosftesës me dy gola sonte

30 August, 2019 @22:01

Njëri ndër sulmuesit në formë të Kosovës, Lirim Kastrati, që nuk u ftua nga Bernard Challandes në ekipin senior të…

NASER ALIJI

Mbrojtësi kuqezi në elitën hungareze

Foto nga arkivi

29 August, 2019 @22:36

Pas kalimit nga ekipi i Serie B-së, Virtus Entella, në elitën rumune ku një stinor luajti për Dinamo Bucurestin, tashmë…

LISTA E LOJTARËVE

Anglia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

29 August, 2019 @15:13

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të kenë të drejtë të…

MESFUSHORI KILIAN

Bologna zyrtarizon ish-interistin

29 August, 2019 @13:19

Skuadra e Bolognës, që në xhiron e parë të stinorit të Serie A-së barazoi ndaj Veronës së Amir Rrahmanit 1-1,…

Të gjitha lajmet nga International