Të gjitha lajmet

GJILANI - VUSHTRRIA

Nga një gol për pjesë, Gjilani mposht Vushtrrinë

Nga një gol për pjesë, Gjilani mposht Vushtrrinë

1 September, 2019 @17:56

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani arriti që me rezultat 2-0 ta mposhtë sot skuadrën e Vushtrrisë në takimin e luajtur në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Përkundër rasteve të shfaqura prej të dyjave skuadrave, ku për t’u veçuar ishte një shtyllë e Bashkim Shalës të mysafirëve në minutën e 21’, i vetmi që e gjeti golin në pjesën e parë ishte Tomislav Busiç i vendasve, i cili për 1-0 shënoi pas asistimit të Bedri Grecës, për ta dërguar Gjilanin me epërsi minimale në pushim.

TABELA AKTUALE

Më pas, gjilanasit e menaxhuan mirë edhe pjesën e dytë, ndërkohë që fitoren e vulosën me golin e Fiton Hajdarit në minutën e 79’ të ndeshjes, gol ky që u shënua pas asistimit të Prognit.

Kështu, Gjilani pas 3 xhirove tubon 6 pikë, kurse Vushtrria mbetet e fundit në klasifikim me vetëm një pikë të mbledhur deri më tash.

VUSHTRRIA

Mjaftojnë 3 xhiro, largohet trajneri

2 September, 2019 @13:03

Kanë mjaftuar 3 xhiro që Bekim Shotani dhe Vushtrria ta ndërprejnë bashkëpunimin mes tyre. Sipas një njoftimi të lëshuar nga…

TREPÇA '89 - DRENICA

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

1 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Drenicës në Mitrovicë. Skuadra vendase ishte në epërsi…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drenica

1 September, 2019 @15:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçë ‘89 dhe të Drenicës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Ventura, Asare, Statovci, Jashari, Hoti, Muja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani vs. Vushtrria

1 September, 2019 @15:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Vushtrrisë. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Rapa, Ferreira, Frashëri, Shabani, Keita Aziz, Jonuzi, Progni,…

LLAPI - BALLKANI

Pa fitues në Podujevë

31 August, 2019 @18:18

Pa fitues është mbyllur dueli i luajtur sot mes Llapit dhe Ballkanit në Podujevë. Skuadrat në fjalë përkundër disa rasteve…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga