Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS @ KAZAKHSTAN - ALBANIA

Notat e futbollistëve: Kazakistani - Shqipëria

Foto: FSHF

Notat e futbollistëve: Kazakistani - Shqipëria

11 October, 2020 @17:18

Shqipëria pas një fitoreje dhe një barazimi në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve ka shijuar edhe barazimin e parë.

Kuqezinjtë e veshur në të bardhë sot, nuk kanë arritur të kalojnë mbrojtjen e kazakëve përkundër rasteve që patën dhe mundësive për të shënuar për përfundimtaren 0-0.

TABELA AKTUALE dhe REZULTATET

Kështu, pas përballjes së treguar sot, notat e futbollistëve të Shqipërisë për ndeshje ndaj Kazakistanit nga redaksia e TopSportit janë si vijon:

SHQIPËRIA:

Etrit Berisha 7;
-
Berat Djimsiti 7.5;
Kastriot Dermaku 6;
Marash Kumbulla 7;
-
Frederic Veseli 6;
Lorenc Trashi 6;
Amir Abrashi 7;
Keidi Bare 7.5;
Sherif Kallaku 6.5;
-
Rey Manaj 5.5;
Armando Broja 6.

ZËVENDËSUESIT:

Taulant Seferi 6;
Hysen Memolla 6;
Qazim Laçi 6.

LIGA C4: KAZAKISTANI 0-0 SHQIPERIA

Mbrojtje stabile, pa efekt në sulm - barazim zhgënjyes

Fotot: FSHF

11 October, 2020 @17:04

Kuqezinjtë kanë treguar lojë të mirë, më kërkuese në pjesë të dytë, por përkundër rasteve ka munguar finalizimi për të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kazakistani - Shqipëria

11 October, 2020 @13:43

Janë caktuar formacionet zyrtare të Kazakistanit dhe Shqipërisë, në kuadër të Ligës së Kombeve. KAZAKISTANI: Pokatilov; Bystrov, Marochkin, Erlanov, Kerymzhanov,…

GJYQTARËT E NDESHJES

Katërshja molldave ndan drejtësinë në Kazakistani-Shqipëria

11 October, 2020 @11:15

Përballja e tretë e Grupit 4 të Ligës C të Kombeve për Shqipërinë, ndaj Kazakistanit si mysafir sot në Astana…

GJYQTARËT E NDESHJES

Kosova-Sllovenia, nën referimin anglez

11 October, 2020 @11:11

Nga Anglia është katërshja e referëve që do të ndajnë drejtësinë në përballjen e Kosovës sonte ndaj Sllovenisë. Përballja…

PËRSËRI FAVORIT

Shqipëria favorite me kuotë të mirë

Foto: FSHF

11 October, 2020 @10:18

Kuqezinjtë janë përsëri favorit për fitore në ndeshje të Ligës së Kombeve. Shqipëria edhe pse mysafire, për fitore ka…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve