Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Për deklaratë, gjobë për Dallkun


20 May, 2021 @12:26

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku, është dënuar me 300 euro nga Komisioni Disiplinor për shkak të deklaratave të dhëna pas ndeshjes finale të Kupës së Kosovës ndaj Llapit, ku ka akuzuar gjyqtarin për favorizimin e KF Llapi.

“Armend Dallku, kryetrajneri i KF “Dukagijni”, me nr ID 000613M83. Pas përfundimit të ndeshjes, në prononcim për media akuzon gjyqtarin kryesor për favorizimin e FC “Llapi”. Sipas xhirimeve televizive. Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika C të Rregullores disiplinore; DËNOHET me gjobë në shumë prej 300 eurosh. Afati i pagesës është tetë (8) ditë nga data kur vendimi bëhet i plotfuqishëm (Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1).” - ka shkruar njoftimi i KD-së botuar nga FFK.

Dukagjini kishte humbur finalen e Kupës së Kosovës pas ekzekutimit të penalltive, ndërsa ndeshja në kohë të rregullt kishte përfunduar me 0-0, ndërsa pas vazhdimeve, 1-1.


VENDIMI I KD-së

Delegati dhe zyrtari i ekipit, dënohen nga FFK-ja për lëshimin në Liria-Vëllaznimi

FFK Liga e parë

Delegati dhe zyrtari i ekipit, dënohen nga FFK-ja për lëshimin në Liria-Vëllaznimi

20/05/21 @ 12:21

PREMIER LEAGUE

Ruben Dias, “FWA Lojtari i sezonit” në Premier League

Premier League

Ruben Dias, “FWA Lojtari i sezonit” në Premier League

20/05/21 @ 11:21

BURNLEY 0-3 LIVERPOOL

Liverpooli pranë Ligës së Kampionëve

Premier League

Liverpooli pranë Ligës së Kampionëve

19/05/21 @ 23:34

COPPA ITALIA

Kupa e Juventusit

Serie A

Kupa e Juventusit

19/05/21 @ 23:21

KROACI

Lirim Kastrati e Arijan Ademi fitojnë Kupën e Kroacisë me Dinamo Zagrebin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati e Arijan Ademi fitojnë Kupën e Kroacisë me Dinamo Zagrebin

19/05/21 @ 22:57

SHQIPËRIA U17

Shqipëria barazon me Bosnjës, Bulku debuton si trajner

Kombëtarja

Shqipëria barazon me Bosnjës, Bulku debuton si trajner

19/05/21 @ 22:41

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

13/05/21 @ 00:18

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Kupa e Kosovës

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

11/05/21 @ 16:57

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:24


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës