Të gjitha lajmet

MALI I ZI - KOSOVA

Pika e dytë në ndeshjen e dytë

Pika e dytë në ndeshjen e dytë

7 June, 2019 @22:43

Me mungesa në formacion, me mungesë të strategut Ljubisa Tumbakovic, Kosova nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një pikë ndaj Malit të Zi tepër të zbehtë sonte.

Mungesa e përvojës përsëri i ka kushtuar dardanëve në përballje kualifikuese për EURO 2020, pasi që përkundër dominimit dhe rasteve të shumta për të shënuar, është dashur që në fund të pajtohemi me një barazim dhe një gol të pranuar nga mospërqëndrimi maksimal, 1-1 (Stefan Mugosa 69 - 24 Milot Rashica).

TABELA AKTUALE DREJT EURO2020

Rastet e humbura të Arbër Zenelit në pjesë të parë, Vedat Muriqit e deri te goli i Milot Rashicës dhanë shpresë për një fitore - të parë dhe historike, por në fund nuk doli kështu.

Pjesa e dytë me një shtyllë të Fidan Alitit të goditur, pastaj një rast ideal që nuk e arriti Vedat Muriqi - bën që nga një goditje prej anash, të harrohet Mugosa në këndin tjetër të portës, për të shënuar për 1-1.

Kosova tash pas dy ndeshjeve ka dy pikë, derisa Mali i Zi ka po aq pikë nga tre ndeshje.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga