Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon Begollin

Prishtina zyrtarizon Begollin


5 February, 2022 @14:14

Kampionja aktuale e Superligës së Kosovës, Prishtina, sot e zyrtarizoi sulmuesin Gentrit Begollin.

Begolli është rikthyer në fole aty ku ka filluar karrierën e tij, pas aventurave me Llapin e Flamurtarin.

Sulmuesi 29 vjeçar, sa ishte pjesë e Llapit ka fituar Kupën e Kosovës dhe Superkupën, derisa me Prishtinë ka fituar dy tituj kampion, dy Kupa të Kosovës dhe dy Superkupa.

Begolli në lidhje me transferimin e tij është shprehur te faqja zyrtare e Prishtinës.

“Prishtina është klubi im i zemrës, pasi që këtu ka filluar gjithçka për mua dhe është kënaqësi që të rikthehem.

Shpresoj se gjithçka do të na shkojë mirë. Synojmë sa më shumë suksese me Prishtinën në mënyrë që t’i arrijmë objektivat e klubit”.

TABELA AKTUALE

Prishtina përveç Begollit gjatë këtij afati kalimtar ka shtuar në skuadër edhe lojtarët: Bujar Pllana, Agim Zeka, Drilon Cenaj, Sadam Sylley, Adonis Aliu dhe Josip Tomaseviq.


1/8: 2 KORRIKU - RAMIZ SADIKU

2 Korriku - Ramiz Sadiku, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

2 Korriku - Ramiz Sadiku, 11-shet startuese

05/02/22 @ 12:39

1/8: GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani - Dukagjini, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

Gjilani - Dukagjini, 11-shet startuese

05/02/22 @ 12:18

1/8: ONIX - KEK-u

Onix - KEK-u, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

Onix - KEK-u, 11-shet startuese

05/02/22 @ 12:05

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Zymer Bytyqi hyn si zëvendësues dhe sjell fitoren e Konyas

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zymer Bytyqi hyn si zëvendësues dhe sjell fitoren e Konyas

04/02/22 @ 19:54

VRESHTARËT

Rahoveci mbyll afatin kalimtar me sulmuesin Morina

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci mbyll afatin kalimtar me sulmuesin Morina

04/02/22 @ 18:12

NGA FEDERATA

Kosova i beson Albert Bunjakut

Kosova

Kosova i beson Albert Bunjakut

04/02/22 @ 16:18

PLAYER OF THE MONTH - JANUARY 2022

David De Gea, më i miri i muajit janar

Premier League

David De Gea, më i miri i muajit janar

04/02/22 @ 15:33

KOLUMNE

Debutimi i Zhegrovës ndaj Parisit, Madonnina + 3 tjera!

Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë/Analiza

Debutimi i Zhegrovës ndaj Parisit, Madonnina + 3 tjera!

04/02/22 @ 11:30

AFCON | KAMERUNI - EGJIPTI

Penalltitë katastrofale të vendasve, çojnë Egjiptin në finale

International

Penalltitë katastrofale të vendasve, çojnë Egjiptin në finale

03/02/22 @ 22:55

ARBËRIA

Ndërrohet komplet skuadra, Arbëria me 17 përforcime

FFK Liga e parë

Ndërrohet komplet skuadra, Arbëria me 17 përforcime

03/02/22 @ 20:52

VRESHTARËT

Rahoveci mbyll afatin kalimtar me sulmuesin Morina

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci mbyll afatin kalimtar me sulmuesin Morina

04/02/22 @ 18:12

PRISHTINA

Prishtina kthehet në Kosovë

FFK Superliga

Prishtina kthehet në Kosovë

02/02/22 @ 10:45

GJILANI

Gjilani përsëri me prezantim interesant (VIDEO)

FFK Superliga

Gjilani përsëri me prezantim interesant (VIDEO)

01/02/22 @ 22:11

LLAPI

Edon Zeqiri largohet nga Llapi

FFK Superliga

Edon Zeqiri largohet nga Llapi

01/02/22 @ 21:22

PRISHTINA

Prishtina përforcohet me 2 futbollistë

FFK Superliga

Prishtina përforcohet me 2 futbollistë

01/02/22 @ 21:16

BALLKANI

Pëlqehet Hoffman, zyrtarizohet te Ballkani

FFK Superliga

Pëlqehet Hoffman, zyrtarizohet te Ballkani

01/02/22 @ 20:55

LLAPI

Llapi prezanton sulmuesin ganez

FFK Superliga/Transfere

Llapi prezanton sulmuesin ganez

01/02/22 @ 15:22

MESFUSHORI OFANZIV

Muhamed Dubova prej Gjilanit kalon te FK Dubnica

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Muhamed Dubova prej Gjilanit kalon te FK Dubnica

01/02/22 @ 10:58

BALLKANI

Të gjitha golat e Ballkanit në ndeshjet miqësore

FFK Superliga

Të gjitha golat e Ballkanit në ndeshjet miqësore

31/01/22 @ 22:47

MIQËSORE

Llapi fiton ndeshjen ndaj Akhmatit

FFK Superliga/International

Llapi fiton ndeshjen ndaj Akhmatit

31/01/22 @ 11:31


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga