Të gjitha lajmet

PENSIONOHET

Problemet shëndetësore pensionojnë para kohe Bytyqin

Problemet shëndetësore pensionojnë para kohe Bytyqin

24 November, 2017 @14:28

Njëri ndër futbollistët perspektiv që ka mundur të ketë Kosova në të ardhmen, është detyruar ta lë futbollin aktiv, për shkak të problemeve kardiake.

Sinan Bytyqi, 22 vjeç, është diagnostifikuar me kardiomiopati hipertropike dhe për këtë arsye është detyruar të pensionohet nga loja e tij e preferuar, ndërsa Manchester City i ka ofruar punë si skaut i klubit, ka bërë të ditur Daily Mail sot.

Ai së fundi kishte marrë lëvdata nga Pep Guardiola, që i konfirmoi Bytyqit se është duke e vëzhguar te Go Ahead Eagles në Holandë, ku ishte i huazuar.

Mirëpo, më pas ndërroi gjithçka.

Bytyqi

“Hyra në Zyrë, pasi më ftuan. Aty ishte trajneri i ekipit, menaxheri, stafi, mjekët. Mendova, çfarë po ndodh tash?. Ishte e çuditshme. Pastaj trajneri ma nxorri një copë letre dhe më tha se mjekët kanë gjetur anomali në testin e monitorimit të punës së zemrës dhe m’u desh të kthehesha në Angli,” ka treguar Bytyqi problemin për gazetën në fjalë.

Më pas në Londër, kjo diagnozë iu konfirmua.

“Më thanë që nëse vazhdojë të luajë futboll, zemra ime ka mundësi 4-5% që të ndalet. Ndërsa nëse nuk luajë, vetëm 1%,” ka vazhduar Bytyqi.KOMBËTARJA - FEMRAT

Europiani i Femrave U19 & U17, Shqipëria kupton kundërshtarët

24 November, 2017 @13:50

Eshtë hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian për kombëtaren e…

DEKLARATA E TRAJNERIT

Daja: Luajmë për koeficientin e klubit

23 November, 2017 @23:33

I gëzuar për fitoren e parë në grup të Europa Ligës ndaj një kundërshtari të pamposhtur deri sonte dhe me…

PREMITË

Sa fitoi Skënderbeu deri tash në EuropaLigë?

23 November, 2017 @23:22

Skuadra e Skënderbeut me fitoren e sontme në Europa Ligë ndaj Dynamo Kievit ka arkëtuar edhe 360 mijë euro, sa…

SKËNDERBEU-DYNAMOKIEV

Përkundër fitores, Skënderbeu eliminohet

Foto: KFSkenderbeu/fb

23 November, 2017 @22:58

Skënderbeu ka shënuar fitoren e parë në Grupin B të Europa Ligës këtë stinor, duke e mposhtur ekipin e pamposhtur…

GRUPI J

Senzacioni Ostersunds, kualifikohet

Foto: uefa.com

23 November, 2017 @22:04

Ekipi debutues në gara europiane, Ostersunds, ka arritur që të kualifikohet në fazën pranverore të Europa Ligës. Suksesi historik…

PËRFAQËSUESJA U17

Kosova U17 mposht Shqipërinë, në luftë për vendin e tretë

Foto: FFK

23 November, 2017 @19:01

Pas fitores ndaj Azerbejxhanit, Kosova U17 sot e ka mposhtur përfaqësuesen e Shqipërisë me rezultat 2-1, për ta siguruar…

BYLBYL SOKOLI

Sokoli: Vështirë që vazhdoj

Foto: prishtinafc.com

23 November, 2017 @15:16

Trajneri i Vllaznisë së Pozharanit, Bylbyl Sokoli, në deklaratën e tij të pas ndeshjes, pas disfatës 0-2 nga Prishtina sot…

MIREL JOSA

Josa: Pikët dhe loja e mirë janë ajo që kërkoj

Foto: prishtinafc.com

23 November, 2017 @15:09

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores së ekipit ndaj Vllaznisë së Pozharanit ka bërë të…

VLLAZNIA-PRISHTINA

Fetahaj sjell fitoren e Prishtinës

Foto: prishtinafc.com

23 November, 2017 @14:49

Sulmuesi i ri i Prishtinës i ardhur këtë verë nga Liria e Prizrenit, Liridon Fetahaj, ka shënuar sot dy golat…

FORMACIONET ZYRTARE: VLLAZNIA-PRISHTINA

11-shet: Vllaznia-Prishtina

23 November, 2017 @13:00

Janë përcaktuar formacionet startuese për përballjen që nis tash në Gjilan, ku takohen Vllaznia e Pozharanit dhe Prishtina, e që…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ANTHONY MARTIAL

Martial vazhdon deri në 2020?

17 December, 2018 @22:06

Sipas mediave angleze, sulmuesi francez i Manchester Unitedit, Anthony Martial, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij edhe për një…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

16 December, 2018 @19:12

Me plot meritë, skuadra e Liverpoolit ka arritur ta fitojë derbin më të madh anglez ndaj Manchester Unitedit. Skuadra…

SOUTHAMPTON - ARSENAL

22 ndeshje pa humbje, seria ndalet nga Southamptoni

Foto: Squawka

16 December, 2018 @16:21

Serinë prej 22 ndeshjeve radhazi pa humbje në të gjitha garat Arsenalit ia ndali sot Southamptoni. Në një ndeshje…

SHQIP NË BOTË

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

15 December, 2018 @17:55

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Sheffield Wednesdayt në Championship, skuadra e Swanseat arriti të shënojë fitore me përmbysje. …

Të gjitha lajmet nga Premier League