Të gjitha lajmet

BAYERN MUNCHEN

Stinori i luhatshëm përfundon me titull

Stinori i luhatshëm përfundon me titull

18 May, 2019 @19:41

Titulli i shtatë i kampionit të Gjermanisë për Bayernin erdhi sot, në xhiron e fundit të Bundesligës, ku bavarezët duke mposhtur thellë Eintrachtin e Frankfurtit 5-1 janë bërë kampion të Gjermanisë.

Një stinor që nuk ka qenë aspak i mirë për Bayernin, në fund u kurorëzua me titull, që tregon shumë për cilësinë e ligës, derisa Borussia Dortmund ka bërë gabime të pafalshme përgjatë stinorit ndaj një Bayerni çalues.

TABELA AKTUALE

Sonte ka qenë edhe ndeshja e fundit për Frankc Ribery dhe Arjen Robbenin me fanellën e ekipit, derisa dyshja ka shënuar edhe gol në këtë fitore, ndërsa në fund të ndeshjes morrën edhe Maisterchalen nga Manuel Neuer, që i bën këta edhe legjenda të klubit.

Franck Ribery

BUNDESLIGA

Titulli vendoset në xhiron e fundit

Foto: B/R Sports

11 May, 2019 @17:26

Për dallim nga edicionet e kaluara, ku zakonisht titulli fitohej nga Bayerni bindshëm dhe javë pa përfunduar sezoni, këtë sezon,…

HEIDENHEIM - SANDHAUSEN

Paqarada shënon për pikët e shpëtimit

4 May, 2019 @15:21

Krahu i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka shënuar sot gol për ekipin e tij Sandhausen, për t’i dhënë krahë…

DFB POKAL

Gol & asist nga Rashica ndaj Bayernit të madh

24 April, 2019 @22:42

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur një paraqitje fenomenale në përballje ndaj gjigandit gjerman, Bayern Munchen, sonte, por kjo…

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

DFB POKAL: QUARTER FINAL

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

Foto: Werder Official/fb

3 April, 2019 @22:58

Werder Bremen është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Gjermanisë, derisa sonte eliminoi Schalken duke e mposhtur si mysafir 0-2.…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga