Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SOUTHAMPTON

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

Foto: southamptonfc.com

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit


11 September, 2021 @23:23

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja, që kaloi një fillim shtator të mahnitshëm me kuqezinjtë, duke shënuar golin e parë të kombëtares në histori ndaj Hungarisë, ia solli fitoren e parë ndaj Hungarisë, si dhe shënoi e asistoi në përballjen ndaj San Marinos, ka luajtur sot 16 minuta në përballje ndaj West Hamit për ekipin e tij Southampton.

Ai u fut në ndeshje nga trajneri Ralph Hasenhuttl në minutën e 74 të lojës në vend të sulmuesit kryesor të skuadrës Adam Arsmtrong.

Ndërsa pas kësaj minute, pati raste të jashtëzakonshme për shënim dhe nxjerrje penalltie, që nuk u konkretizuan për të përfunduar dueli 0-0.

“Kjo është ajo që pres nga ai. Ai ka qenë plotë vetëbesim pas ndeshjeve ndërkombëtare që i kishte. Ai ka shënuar dhe ka asistuar. Ai ka shpejtësi, dinamikë dhe jam definitivish i lumtur me performancën e tij të treguar sot,” ka thënë strategu austriak i Southamptonit pas ndeshjes për faqen zyrtare të klubit.

 

Broja që është me prejardhje nga Malësia e Madhe e Shqipërisë, ka lindur në Slough të Britanisë së Madhe. Ai është rritur në ekipin e Chelseat, ku ka kaluar në gjeneratat U18, U23, për t’u huazuar në stinorin e kaluar te Vitesse në Holandë, e kësaj radhe te Southampton në PremierLigë. Broja është 20-vjeçar.

 

Southampton është aktualisht i 14-ti në renditjen tabelare të Premier Ligës.


ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31

PAS HUMBJES SË SOTME

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë

11/09/21 @ 22:14

GJAKOVA - DARDANËT

KF Gjakova fiton derbin lokal

FFK Liga e Dytë

KF Gjakova fiton derbin lokal

11/09/21 @ 22:02

BEHARI - SHKËNDIJA

Behari e Shkëndija ndahen në paqe

FFK Liga e Dytë

Behari e Shkëndija ndahen në paqe

11/09/21 @ 21:57

VITIA - ARBËRIA

Vitia njoftohet me fitore

FFK Liga e parë

Vitia njoftohet me fitore

11/09/21 @ 20:45

2 KORRIKU 3-2 FUSHË KOSOVA

2 Korriku lider me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

2 Korriku lider me fitoren e radhës

11/09/21 @ 19:50

DRENASI 0-0 RAHOVECI

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

11/09/21 @ 19:33

QAZIM LAÇI

Pas golit të parë me kombëtaren, Laçi tregon ëndrrën

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Pas golit të parë me kombëtaren, Laçi tregon ëndrrën

09/09/21 @ 00:18

EDY REJA

Fitorja historike e kënaq Rejan

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Fitorja historike e kënaq Rejan

08/09/21 @ 23:52

SHQIPËRIA 5-0 SAN MARINO

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

08/09/21 @ 22:58

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

STADIUMI

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

07/09/21 @ 21:57

MUNGESAT KUQEZI

Për të lënduarit vendoset nesër, situata aktuale te Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Për të lënduarit vendoset nesër, situata aktuale te Shqipëria

06/09/21 @ 23:41

SHQIPËRIA U21

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

Kombëtarja/International

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

06/09/21 @ 19:49

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

05/09/21 @ 19:57


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja