Të gjitha lajmet

NË SUHAREKË

Ballkani largon Sermaxhajn, përfolet emri i ri

Ballkani largon Sermaxhajn, përfolet emri i ri

15 April, 2019 @22:20

Dy ditë para ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës dhe 6 xhiro para fundit të stinorit Ballkani ka bërë të ditur se ka larguar nga detyra trajnerin e deritashëm të ekipit Sami Sermaxhaj.

Sermaxhaj në fakt ka pasur një stinor tepër të mirë me Ballkanin, duke e çuar për herë të parë në histori të klubit në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës dhe në një stinor mjaft të barabartë, ende është në lojë për të shpëtuar në Superligë duke mos qenë i rrezikuar nga rënia direkte.

TABELA AKTUALE

Sermaxhaj ka qenë trajneri i dytë i Ballkanit këtë stinor. Ai ka marrë drejtimin e skuadrës në xhiron e katërt të Superligës, kur ekipi u nda me Bekim Shotanin që i kishte sjellë në Superligë.

Në ndërkohë, ka filluar të përfolet se Gani Sejdiu do të merr drejtimin e skuadrës së Ballkanit.

SKEMA E KUPËS dhe ORARI

Ballkani do të luajë me Feronikelin si vendas pasnesër, ndërsa më 1 maj do të udhëtojë në Rexhep Rexhepi për të përcaktuar finalistin e Kupës.

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Flamurtari

23 February, 2020 @12:21

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe Flamurtari. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Halili, Kqiku, Ferreira, Useini, Shabani, Jonuzi, Plaku, Progni, Busiç. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga