Të gjitha lajmet

LILLE - PSG

Më e thella në 19 vite

Më e thella në 19 vite

14 April, 2019 @23:04

Fishkëllima e referit në përballjen Lille - PSG i ka dhënë fund “dhunës” së përjetuar të mysafirëve.

Lille posa ia ka dhënë humbjen më të thellë PSG-së në Ligue 1 në 19 vitet e fundit, kurse ekipi vendas që po drejtohet nga Christoph Galtier ka fituar 5-1!

TABELA AKTUALE

PSG nga minuta e 36 e ndeshjes luajti me 10 lojtarë, pasi që Juan Bernat u skuq. Por ky fakt s’arsyeton këtë rezultat për parisienët që në krahasim me kundërshtarin janë gjithsesi superior.

Kjo ishte humbja e dytë e PSG-së këtë stinor, ndërsa ekipi i drejtuar nga Thomas Tuchel ka 17 pikë më shumë se ndjekësi i parë, Lille, në krye të tabelës.

Përndryshe, Parisit fitorja sonte do t’ia siguronte titullin e kampionit. Lille u përkujdes për shtyerje të festës.

COUPE DE FRANCE

Rennais shokon Parisin në finale

27 April, 2019 @23:45

Kur as qindra milionat e harxhuara nuk kryejnë punë, tregon bukurinë e futbollit dhe rëndësinë e lojës. Pas vetëm…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

REIMS - LILLE

Zëvendësuesi i Zenelit shënon në barazim

Foto: Reims Official/fb

7 April, 2019 @17:51

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, ka qenë startues në ndeshjen e ekipit të tij Reims në përballje ndaj Lille’it që…

REIMS - NANTES

75 minuta në fitore, pranë garave evropiane

Foto: Reims Official/fb

17 March, 2019 @17:04

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, tashmë ka stabilizuar veten në 11-shen startuese të ekipit të tij Stade de Reims dhe…

BORDEAUX

Rikthimi në Evropë, detyra e parë në Francë

Foto: Bordeaux Official/ tw

8 March, 2019 @23:00

Trajneri, emri i të cilit ndërlidhej deri sot si trajner i mundshëm i Romës, është zyrtarizuar te Bordeaux në Ligue…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1