Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KIKA - 2 KORRIKU

Barazojnë, nuk lëvizin

Barazojnë, nuk lëvizin


28 February, 2021 @16:29

Kika dhe 2 Korriku sot kanë barazuar 2-2.

2 Korriku dështoi nga penalltia, kurse skuadra nga Hogoshti kaloi në epërsi përmes Eron Kryeziut, pas një asistimi nga Mërgim Kastrati në minutën e 33’.

Skuadr e 2 Korrikut e riktheu rezultatin në pjesën e dytë të ndeshjes me golat e Ymerit dhe Jetullahut, derisa në minutën e 71’ ndëshkohet me karton të kuq Jashari.

Këtë e shfrytëzoi shumë mirë Lirian Ferati që shënoi në minutën e 71’ dhe e barazoi rezultatin në 2-2.

TABELA AKTULE

Që të dyja skuadrat i kanë nga 21 pikë në Grupin B të Ligës së Parë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë