Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DARDANA 1-1 ULPIANA

Dardana ndalë liderin

Foto: KFDardana/fb

Dardana ndalë liderin


28 February, 2021 @15:44

Skuadra e Kamenicës, Dardana, ka arritur që të nxjerr barazim ndaj liderit të Ligës së Parë B, Ulpianës sot.

Vendasit janë treguar arrë e fortë dhe nuk kanë lejuar që mysafirët nga Lipjani të kthehen me fitore në shtëpi, duke ua ndalë nismën e mbarë të pjesës pranverore të stinorit.

KF Ulpiana

Dardana - Ulpiana barazuan sot 1-1 [n.n. - Uran Shala] në një përballje interesante në Kamenicë, ku secili ekip kishte rastet e veta, por në fund, ndanë pikët.

TABELA AKTUALE

Përkundër barazimit, Ulpiana mbetet lidere e Ligës së Parë B ende, pasi që rivali më i afërm i saj barazoi gjithashtu.

Në anën tjetër, Dardana me këtë pikë ngritet mbi Ramiz Sadikun në renditje, duke kapur për momentin pozitën e shtatë.


VËLLAZNIMI 0-1 MALISHEVA

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin

FFK Liga e parë

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin

28/02/21 @ 15:35

A&N 0-1 DUKAGJINI

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

FFK Liga e parë

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

28/02/21 @ 15:26

FT: LLAPI - BALLKANI

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

FFK Superliga

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

28/02/21 @ 15:25

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

FFK Superliga

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

28/02/21 @ 14:53

PREMIER LEAGUE

Arsenal mposhtë Leicester-in si mysafir

Premier League

Arsenal mposhtë Leicester-in si mysafir

28/02/21 @ 14:53

EREDIVISIE

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

28/02/21 @ 14:30

LA LIGA

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

La Liga

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

28/02/21 @ 14:04

PREMIER LEAGUE

Manchester United mund ta transferojë Torresin

Premier League/La Liga

Manchester United mund ta transferojë Torresin

28/02/21 @ 13:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

28/02/21 @ 12:35

FFK

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

14/04/21 @ 23:10

VENDIMI I KD-së

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

14/04/21 @ 10:54

REAGIMI I KF LIDHJA E PRIZRENIT

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

FFK Liga e parë

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

13/04/21 @ 16:02

TREPÇA 2-1 VUSHTRRIA

E treta me radhë, ngritet Trepça

FFK Liga e parë

E treta me radhë, ngritet Trepça

11/04/21 @ 18:11

VITIA 1-2 FLAMURTARI

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

11/04/21 @ 17:28

MALISHEVA 2-1 A&N

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

11/04/21 @ 17:24

VELLAZNIMI 5-1 ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

11/04/21 @ 17:05

ULPIANA 1-0 2 KORRIKU

Ulpiana thellon distancën

FFK Liga e parë

Ulpiana thellon distancën

10/04/21 @ 17:47

KIKA 2-1 KEK

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

FFK Liga e parë

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

10/04/21 @ 17:38

DUKAGJINI 1-0 ISTOGU

Labinot Osmani vendos derbin

FFK Liga e parë

Labinot Osmani vendos derbin

10/04/21 @ 17:22


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë