Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI 0-1 MALISHEVA

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin

Foto: FCMalisheva/fb

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin


28 February, 2021 @15:35

Skuadra e Malishevës, që përkundër rezultateteve të mira në pjesën vjeshtore të kampionatit ndërroi trajnerin Senad Alirifa me Arsim Thaçin, ka nisur mbarë pjesën pranverore të kampionatit.

Ata, sot kanë dalë triumfues në Gjakovë në përballje ndaj Vëllaznimit, duke shënuar fitore me rezultat minimal 0-1 [Albion Rrahmani 44’], ndërsa kjo ka qenë fitorja e dytë e ekipit në pranverë.

TABELA AKTUALE

Goli i fitores për mysafirët e drejtuar nga Thaçi erdh në pjesë të parë të lojës dhe Vëllaznimi në pjesë të dytë nuk arriti të shënojë për të barazuar dhe kështu malishevasit arrijnë të mbajnë kreun duke shënuar fitoren e 10 të stinorit dhe distancën 2 pikëshe ndaj ndjekësit të parë dhe më serioz, Dukagjinit.

Vëllaznimi për momentin mbetet i shtati në renditje, me rrezik permanent për rënie, derisa ka pësuar humbjen e nëntë këtë stinor në Ligë të Parë A dhe ka ndër gol-dallimet më të rënda në këtë ligë, duke qenë se është në minus 13!


A&N 0-1 DUKAGJINI

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

FFK Liga e parë

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

28/02/21 @ 15:26

FT: LLAPI - BALLKANI

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

FFK Superliga

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

28/02/21 @ 15:25

PREMIER LEAGUE

Arsenal mposhtë Leicester-in si mysafir

Premier League

Arsenal mposhtë Leicester-in si mysafir

28/02/21 @ 14:53

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

FFK Superliga

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

28/02/21 @ 14:53

EREDIVISIE

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

28/02/21 @ 14:30

LA LIGA

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

La Liga

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

28/02/21 @ 14:04

PREMIER LEAGUE

Manchester United mund ta transferojë Torresin

Premier League/La Liga

Manchester United mund ta transferojë Torresin

28/02/21 @ 13:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

28/02/21 @ 12:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

28/02/21 @ 12:32

TREPÇA 2-1 VUSHTRRIA

E treta me radhë, ngritet Trepça

FFK Liga e parë

E treta me radhë, ngritet Trepça

11/04/21 @ 18:11

VITIA 1-2 FLAMURTARI

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

11/04/21 @ 17:28

MALISHEVA 2-1 A&N

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

11/04/21 @ 17:24

VELLAZNIMI 5-1 ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

11/04/21 @ 17:05

ULPIANA 1-0 2 KORRIKU

Ulpiana thellon distancën

FFK Liga e parë

Ulpiana thellon distancën

10/04/21 @ 17:47

KIKA 2-1 KEK

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

FFK Liga e parë

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

10/04/21 @ 17:38

DUKAGJINI 1-0 ISTOGU

Labinot Osmani vendos derbin

FFK Liga e parë

Labinot Osmani vendos derbin

10/04/21 @ 17:22

FORMACIONET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Dukagjini-Istogu

FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Dukagjini-Istogu

10/04/21 @ 15:03

LIGA E DYTË 2020/21

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar

FFK Liga e parë

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar

10/04/21 @ 14:50

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Fitore në çastet e fundit, Ramiz Sadiku feston ndaj Ferizajit

FFK Liga e parë

Fitore në çastet e fundit, Ramiz Sadiku feston ndaj Ferizajit

09/04/21 @ 17:12


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë