Të gjitha lajmet

SULMUESI I KOSOVËS

Donis Avdijaj, rroga dhe marrëveshja me Trabzonsporin

Foto: Trabzonspor Official/fb

Donis Avdijaj, rroga dhe marrëveshja me Trabzonsporin

8 July, 2019 @20:13

Sulmuesi i Kosovës, Donis Avdijaj, tashmë u zyrtarizua te ekipi turk, Trabzonspor.

Futbollisti që luajti në sezonin e fundit për Willem IIEredivisie dhe pritej të shkëlqente te Schalke, pësoi një rënie në karrierë.

Tash, ai pritet të tregojë veten te ekipi turk, për tu ngritur përsëri në tregun evropian të futbollit.

Sa i përket marrëveshjes së tij, Avdijaj ka nënshkruar kontratë 1+3 vjeçare me Trabzonsporin. 22 vjeçari do të përfitojë 274 mijë euro në stinorin e parë të tij te Trabzoni. E nëse Trabzon e vazhdon kontratën me lojtarin, edhe për tre të tjera opcionale, atëherë rroga vjetore e Avdijajt do të ngritet në 375 mijë euro për stinorët 2020/21 dhe 2021/22, ndërsa në stinorin 2022/23 do t’i bëhet 500 mijë euro!

“Jam shumë i lumtur që kam fituar mundësinë të tregohem në një ekip që ka tifozë të jashtëzakonshëm. E njoh pak ekipin dhe qytetin, por për tifozët e tyre kam edhe më shumë njohuri. Këtu jam për t’i bërë të lumtur ata tifozë “të çmendur”,” ka thënë Avdijaj gjatë prezantimit të tij sot.

Për më tepër, Avdijaj ka nisur menjëherë pas testeve mjekësore stërvitjet me ekipin e tij të ri.

MEDIA TALK

Skandali i radhës, me stadiumin kombëtar

28 May, 2020 @21:31

Në kohë pandemie, Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit i janë marrë nga buxheti i saj 585 mijë e 450.68…

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

REPREZENTUESI I RI

Dardan Shabanhaxhaj vazhdon me Sturm Grazin

Foto: sksturm.at/

7 May, 2020 @11:06

Talenti i ri i Kosovës Dardan Shabanhaxhaj ka vazhduar kontratën me ekipin e famshëm austriak Sturm Graz. Shabanhaxhaj që…

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja