Të gjitha lajmet

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

Edhe Avdijaj në Superligën turke

8 July, 2019 @10:59

Superliga turke tashmë pritet të ketë edhe një reprezentues të Kosovës në radhët e veta.

Sipas NTV-së, sulmuesi i deritashëm i Willem II, Donis Avdijaj ka arritur në Trabzon dhe shumë shpejt pritet të zyrtarizohet te ekipi i Trabzonsporit.

NTV ka bërë të ditur se Avdijaj do të ketë bisedimet përfundimtare me ekipin dhe pritet të nënshkruajë dhe të dalë në stërvitjet e para me ekipin e tij të ri.

Avdijaj në stinorin e kaluar me ekipin e Willem II ka shënuar 8 gola në 19 paraqitje.

E FUNDIT

Gjykata thërret Ademin të paraqitet në Shërbimin Korrektues

3 June, 2020 @12:46

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka dërguar urdhër për paraqitjen në institucionin për mbajtje të dënimit me burgim kryetarit të…

MEDIA TALK

Skandali i radhës, me stadiumin kombëtar

28 May, 2020 @21:31

Në kohë pandemie, Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit i janë marrë nga buxheti i saj 585 mijë e 450.68…

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

REPREZENTUESI I RI

Dardan Shabanhaxhaj vazhdon me Sturm Grazin

Foto: sksturm.at/

7 May, 2020 @11:06

Talenti i ri i Kosovës Dardan Shabanhaxhaj ka vazhduar kontratën me ekipin e famshëm austriak Sturm Graz. Shabanhaxhaj që…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja