Të gjitha lajmet

FLAMURTARI 3-2 FERIZAJI

Fitore e Flamurtarit për ngritje në tabelë

Fotot: KFFlamurtari/fb

Fitore e Flamurtarit për ngritje në tabelë

28 June, 2020 @19:02

Flamurtari ka shënuar edhe një fitore impresive në Superligë, derisa në njërën ndër dyluftimet direkte për mbijetesë ata kanë mposhtur Ferizajin për t’i dhënë vetes krahë mbijetese dhe ngritje në klasifikim.

Kuqezinjtë nga Dragodani mposhtën Ferizajin 3-2 [Shend Kelmendi 42p, 58, Bashkim Shala 50 - Bunjamin Asani 57, Fillonit Shaqiri 85] për t’i marrë tre pikë të reja post-pandemike, pra të dytën në vazhdim të stinorit pas pezullimit disa mujorë.

TABELA AKTUALE

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi 1-0 në të mirë të vendasve, pas penalltisë së ekzektuar suksesshëm nga Shillova (43’). E me fillim të pjesës së dytë Bashkim Shala dha epërsinë që pritej të ishte rehatuese për vendasit 2-0 (50’).

Por ferizajasit s’menduan kështu dhe shënoi Bunjamin Asani për 2-1 (57’). E Flamurtari reagoi menjëherë me Shend Kelmendin për të rikthyer avantazhin dygolësh 3-1 (58’).

Flamurtari vs Ferizaji

Deri në fund, Ferizaji ka arritur të shënojë edhe njëherë, por jo sa për të rrezikuar fitoren e vendasve, për përfundimtaren 3-2 (85’).

Me fitore Flamurtari ngritet në pozitën e shtatë të tabelës për ta kaluar Drenicën në klasifikim, ndërsa Ferizaji mbetet në zonë të rrezikshme me më pak gjasa për shpëtim sesa një xhiro më parë.

SKENDERAJ

Gani Sejdiu ndahet nga Drenica

30 June, 2020 @12:01

Trajneri i mirënjour mitrovicas që kishte bërë vite më parë Feronikelin kampion të Kosovës, Gani Sejdiu, ka ndarë rrugët me…

PRISHTINA 3-1 FERONIKELI

Fitorja e parë ndaj Feronikelit, për të mbajtur hapin me kreun

Fotot: prishtinafc.com

29 June, 2020 @22:30

Prishtina përgjatë këtij stinori ka pasur bilans negativ ndaj Feronikelit në Superligë. Dy takime, dy humbje për bardhekaltërit. Mirëpo,…

GJILANI 2-2 LLAPI

Llapi i prish punë Gjilanit, Progni shpëton ‘skifterat’

Fotot: KFLlapi & KFGjilani / fb

29 June, 2020 @19:28

Sulmuesi i ri i Llapit, Valmir Veliu, ka qenë protagonisti më i pa-pëlqyer për vendasit në Gjilan sot, derisa shënoi…

BALLKANI 3-1 VUSHTRRIA

Ballkani fiton për vend të tretë dhe Vushtrria bie nga Superliga

Fotot: FCBallkani/fb

29 June, 2020 @19:28

Dy skuadra me qëllime të ekstreme në Superligë, derisa Ballkani me golin e parë pas-pandemik të shënuesit më të mirë…

DRITA 2-0 DUKAGJINI

Liderja ngrit diferencën në krye

Foto: FCDrita/fb

28 June, 2020 @19:30

Skuadra e Dritës përsëri ka pasur telashe në pjesë të parë për të shënuar gol, por në pjesë të dytë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga