Të gjitha lajmet

OLD FIRM DERBY

Gerrard fiton derbin dhe arrin Celticun

Foto: rangersfc/fb

Gerrard fiton derbin dhe arrin Celticun

29 December, 2018 @16:06

Derbi i madh skocez ndërmjet Rangers dhe Celtic ka përfunduar me fitore të ekipit të Steven Gerrardit, që ia ka shkaktuar humbjen e parë në derbi Brendan Rodgersit, që ka drejtuar Celticun në 13 ndeshje të Old Firm Derby.

Vendasit dominuan në Ibrox për të fituar kampionin e Skocisë për herë të parë që prej prillit të vitit 2016.

Ryan Jack shënoi golin vendimtar të ndeshjes, ndërsa Eros Grezda që është anëtar i Rangersit nuk ka qenë në ekip sot.

Celtic pati një gol të anuluar në ndeshje, për shkak të ofsajdit, kur shënoi Callum McGregor, por në përgjithësi në të shumtën e kohës përgjatë ndeshjes ka qenë në fushë të vetë, duke u mbrojtur nga Rangersi tepër aktiv sot.

Pas kësaj ndeshjeje tashmë në krye të tabelës janë barazuar me pikë Celtic dhe Rangers, duke pasur të dy skuadrat nga 42 sosh, por Celtic ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (6)

21 October, 2019 @12:10

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

VLERËSIMET E DERBIT

Notat e lojtarëve: ManUnited - Liverpool

Fotot: premierleague.com

21 October, 2019 @0:10

Adam Lallana i Liverpoolit erdhi nga banka rezervë për të shuar shpresat e Manchester Unitedit për fitore ndaj rivalit të…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI - PRIZRENI

Derbi i qytetit, i takoi Bashkimit

20 October, 2019 @21:00

Derbi lokal i Prizrenit, i takoi Bashkimit. Bashkimi e mposhti Prizrenin me rezultat 82-73 dhe e përfundoi serinë prej…

Të gjitha lajmet nga