Të gjitha lajmet

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Arian Paçarizi/ TOPSPORTI

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje


19 September, 2019 @12:15

Sot është publikuar renditja e re mujore e FIFAs për reprezentacione, që del një herë në muaj zakonisht.

Pas dueleve të fillim-shtatorit, kualifikuese për Kampionatin Evropian EURO 2020 me një fitore e një humbje, Kosova është ngritur për një pozitë të vetme dhe ka arritur në pozitën më të lartë në historinë e shkurtër të saj në FIFA, duke kapur pozitën e 119-të në listën e shtatori 2019.

Në muajin e kaluar Kosova ka qenë në pozitën e 120-të. Sa i përket rivalëve tjerë të grupit ku luan Kosova, Anglia ka mbetur në pozitën e katërt, Mali i Zi ka rënë në pozitën e 59-të, Bullgaria ka rënë në pozitën e 62-të, ndërsa ai që po shihet si rival kryesor në rrugën për kualifikim të Kosovës, Çekia, ka rënë në pozitën e 44-të.

kosovo


ZAGORAC

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

Champions League

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

19/09/19 @ 11:37

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

FFK Superliga

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

18/09/19 @ 18:41

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

FFK Superliga

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

18/09/19 @ 18:21

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

FFK Superliga

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

18/09/19 @ 18:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18/09/19 @ 15:30

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18/09/19 @ 15:25

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

18/09/19 @ 15:20

PAS HUMBJES

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

Champions League

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

18/09/19 @ 12:12

ATLETICO - JUVENTUS

“Juventus është më shumë se vetëm Cristiano”

Champions League

“Juventus është më shumë se vetëm Cristiano”

17/09/19 @ 17:47

CHAMPIONS LEAGUE

Me 8 ndeshje fillon spektakli i Champions League

Champions League

Me 8 ndeshje fillon spektakli i Champions League

17/09/19 @ 11:40

LËNDIM

Pedri mungon në ndeshjen kthyese ndaj PSG-së

Champions League/La Liga

Pedri mungon në ndeshjen kthyese ndaj PSG-së

28/02/21 @ 23:19

LIVERPOOL

Steven Gerrard mund të rikthehet në Anfield

Premier League

Steven Gerrard mund të rikthehet në Anfield

28/02/21 @ 23:14

SHQIP NË BOTË

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

28/02/21 @ 23:10

VLLAZNIA - KEK-u

Të rrezikuarit, barzojnë

FFK Liga e parë

Të rrezikuarit, barzojnë

28/02/21 @ 23:05

PAS NDESHJES

Altin Morina: Është traditë të fitojmë në Suharekë

FBK Superliga

Altin Morina: Është traditë të fitojmë në Suharekë

28/02/21 @ 22:57

FLMAURTARI - FERIZAJ

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

FFK Liga e parë

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

28/02/21 @ 22:49

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Vëllaznimi - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Vëllaznimi - Peja

28/02/21 @ 22:39

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

28/02/21 @ 22:37

MLS

Beckham dëshiron transferimin e Messit dhe Ronaldos në Inter Miami

International

Beckham dëshiron transferimin e Messit dhe Ronaldos në Inter Miami

28/02/21 @ 21:44

FC BARCELONA

Dembele “paralajmëron” Griezmann

La Liga

Dembele “paralajmëron” Griezmann

28/02/21 @ 21:30


Të gjitha lajmet nga