Të gjitha lajmet

DIJON 2-1 PSG

Lideri PSG, mposhtet nga i fundit në tabelë

Foto: (S.Mantey/L'Equipe)

Lideri PSG, mposhtet nga i fundit në tabelë

1 November, 2019 @22:48

Kampioni i Francës, Paris St Germain, ka pësuar një goditje turpëruese sonte në përballje ndaj Dijonit.

Dijon ka përmbysur epërsinë e parisienëve prej 0-1 të arritur me golin e Kylian Mbappes. Mounir Chouiar ka barazuar në fund të pjesës së parë për 1-1, ndërsa me të filluar pjesa e dytë ka shënuar Leo Cadiz për 2-1.

dijon vs psg

Thomas Tuchel në pjesë të dytë ka përforcuar sulmin duke futur në lojë Edinson Cavanin dhe Julian Draxlerin, por kot - Parisi pësoi humbjen e tretë të stinorit.

Dijon tash ka 12 pikë dhe ka dalë prej pozitës së njëzetë në të 18-tën, ndërsa PSG mbetet i pari dhe me 8 pikë dallim nga përcjellësi i parë, Nantes.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga