Të gjitha lajmet

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Teksti: FFK

8 April, 2018 @22:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut zhvillimor që u mbajt në Irlandën Veriore nën përkujdesjen e UEFA-s për grupmoshat U-16.

Pas humbjes nga Irlanda Veriore (1:4) dhe më pas fitores kundër Ishujve Faroe (4:0), djelmoshat e përzgjedhësit Besnik Kollari në ndeshjen e sotme pësuan humbje kundër Luksemburgut 1:3, në një fushë jo aq të përshtatshme për lojë.

Ndeshja nisi keq për kosovarët, pasi qysh në minutën e dytë Luksemburgu kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Yann Hoffman, nga penalltia. Sidoqoftë, ky gol i hershëm nuk ndikoi aspak negativisht në lojën e djelmoshave, të cilët shumë shpejtë u këndellën dhe krijuan raste të njëpasnjëshme, por që fati nuk ishte në anën e tyre, ku madje dy herë qëlluan shtyllën.

Megjithatë, në minutën e 29-të Kosova e barazoi rezultatin kur shënoi Oltion Bilalli. Në pjesën e dytë djelmoshat tanë nga dëshira për të kaluar sa më shpejtë në epërsi pësuan gol në minutën e 54-të, kur realizoi Alessio Curci. Ndërkohë, në periudhën kur Kosova po bënte presion të vazhdueshëm drejt portës kundërshtare, në minutën e 69-të, erdhi edhe goli i tretë për Luksemburgun, të cilin e shënoi Noah Mabika, që në këtë mënyrë edhe e vendosi rezultatin përfundimtar 1:3.

Gjithsesi, ky turne ishte i mirëseardhur dhe i ka shërbyer përzgjedhësit Besnik Kollari për t’i testuar futbollistët dhe për të krijuar një ekip sa më cilësor për sfidat që e presin në të ardhmen Kosovën U17.

BALLKANI-RAHOVECI

Ballkani fiton, pranë kreut

8 April, 2018 @16:20

Fitore tepër e rëndësishme për Ballkanin e Suharekës sot, në përballje ndaj Rahovecit. Me anë të fitores 2-0, Ballkani…

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 April, 2018 @13:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy gola në përballjen e sotme që ekipi i tij Rizespor…

LLAPI-GJILANI

Daku kthen Llapin te fitorja

Foto: KF Llapi/fb

8 April, 2018 @16:01

Pas dy barazimeve radhazi, skuadra e Llapit i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur sot ndaj Gjilanit në Podujevë. …

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 April, 2018 @15:58

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në minutën e 23-të të ndeshjes, ka mjaftuar për fitoren…

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 April, 2018 @20:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i Bundesligës. Bavarezët titullin e siguruan matematikisht sot pas fitores…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 April, 2018 @13:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina, kanë përcaktuar 11-shet e futbollistëve që do të dalin…

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 April, 2018 @20:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të dobët, e cila u dominua nga Manchester City, që krijoi…

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 April, 2018 @15:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës’89, ku për herë të parë në Superligë të Kosovës…

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 April, 2018 @23:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar rekordin e pamposhtshmërisë në La Liga prej 38 ndeshjeve me fitore…

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 April, 2018 @15:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të Kosovës. Ekipi gjilanas sot ka ngritur epërsinë në krye të…

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 April, 2018 @15:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe Liverpooli kanë treguar paraqitje tejet të zbehta, duke mos prodhuar…

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 April, 2018 @16:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si mysafir, i është kthyer golave dhe fitores shpejt.…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

EDON ZHEGROVA

Basel prezenton Zhegrovën

Foto & Video/ Basel Official

4 February, 2019 @22:03

Mesfushori i ri i Kosovës, Edon Zhegrova, është prezentuar në Basel para një ore. Në një intervistë të shkurt…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja