Të gjitha lajmet

WOLFSBURG 2-3 WERDER

Milot Rashica i sjell fitoren e parë Werderit që prej shtatorit

Foto: werder/fb

Milot Rashica i sjell fitoren e parë Werderit që prej shtatorit

1 December, 2019 @20:04

Sot kemi hyrë në dhjetor të vitit 2019, ndërsa fitorja e fundit në Bundesligë për Werderin daton më 14 shtator 2019, kur kishin mposhtur Union Berlinin si mysafir!

E kryesori në fitoren e madhe të Werderit, që përkohësisht u jep frymë në tabelë, ka qenë mesfushori i shkëlqyer i Kosovës, Milot Rashica.

Rashica ka shënuar golin e parë dhe të avantazhit për ëerderin sot nga penalltia, ndërsa 7 minuta para fundit të ndeshjes edhe ka vendosur epilogun e takimit, Wolfsburg 2-3 Werder.

OPTASTATS @ MILOT RASHICA

Miloti në këtë përballje, përgjatë 90min lojë ka pasur 5 shuta në portë, prej të cilave dy kanë qenë në kornizë të golit. Ai ka kryer 25 pasime për ekipin, 5 krosime dhe 2 starte, derisa asnjëherë nuk është zënë në pozitë jashtë loje gjatë ndeshjes.

NUMRI I GOLAVE

Përndryshe, me golat e sotëm, numri i golave të Rashicës Bundesligë këtë stinor ngritet në gjashtë.

TABELA AKTUALE:

11. UnionBerlin 16p, 13 ndeshje;
12. Werder 14p, 13 ndeshje;
13. Augsburg 14p, 13 ndeshje;
14. Fortuna 12p, 13 ndeshje;
15. Mainz 12p, 12 ndeshje…

HERTHA 1-2 DORTMUND

Debutim me humbje për Klinsmannin

Fotot: HerthaOfficial

30 November, 2019 @17:49

Legjenda e futbollit gjerman, Jurgen Klinsmann, nuk ka arritur të shënojë fitore në debutimin e tij të sotëm si trajner…

PADERBORN 2-3 LEIPZIG

Goli i parë i Gjasulës, nuk sjell pikë për ekipin

30 November, 2019 @17:35

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Klaus Gjasula ka shënuar golin e parë të tij këtë stinor për Paderbornin, në humbje nga…

SCHALKE 2-1 UNION BERLIN

Schalke fiton, në garë për kreun

Foto: Schalke/fb

29 November, 2019 @22:41

Schalke ka arritur të shënojë fitore ndaj Union Berlinit 2-1 sonte, në përballjen hapëse të xhiros XVI të Bundesligës. …

E FUNDIT

Bayern shkarkon trajnerin Niko Kovac!

3 November, 2019 @20:57

E përditshmja gjermane Bild, para pak çastesh ka bërë të ditur se Bayern ka ndarë rrugët me trajnerin e ekipit,…

WERDER 2-2 FREIBURG

Goli dhe asisitimi i Milot Rashicës, s’mjaftuan për Werderin

Foto: werder/tw

2 November, 2019 @17:52

Super performancë e Milot Rashicës sot për Werder Bremenin në përballje ndaj Freiburgut. Futbollisti i Kosovës shënoi gol në…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga