Të gjitha lajmet

LEICESTER 2-1 EVERTON

Leicester fiton në kohën shtesë, e gjashta me radhë

Fotot: premierleague.com

Leicester fiton në kohën shtesë, e gjashta me radhë

1 December, 2019 @19:44

Leicester City ka arritur që të mposht Evertonin, që për pak befasoi njërin ndër ekipet më në formë të Premier Ligës.

Braziliani Richarlison (23’) i dha epërsinë e hershme Evertonit, por në pjesë të dytë me futjen e Kelechi Iheanachos në lojë, Leicester ndërroi.

Nigeriani i ri së pasi asistoi për Jamie Vardyn (68’) për 1-1, ndërsa në momentet e fundit të ndeshjes shënoi vetë për triumf 2-1.

Jamie Vardy

Kjo është fitorja e gjashtë me radhë për Leicester Cityn, që me këtë fitore ka arritur të mbajë diferencën 8 pikëshe me liderin e ligës, Liverpool.

Në anën tjetër, humbja e Evertonit tashmë seriozisht rrezikon postin e trajnerit portugez të ekipit, Marco Silva. Everton ka 14 pikë nga 14 ndeshje aktualisht në Premier Ligë.

TABELA AKTUALE:

1. Liverpool 40p, 14 ndeshje;
2. Leicester 32p, 14 ndeshje;
3. Man City 29p, 14 ndeshje;
4. Chelsea 26p,  14 ndeshje;
5. Tottenham 20p, 14 ndeshje…

Përndryshe, Leicester nuk ka arritur të shënojë gjashtë fitore radhazi në Premier Ligë, as në stinorin kur u bë për herë të parë kampion nën drejtimin e Claudio Ranierit.

 

VENDIMI I RI

Aprovohen 5 zëvendësime dhe 9 futbollistë në bankën rezervë

4 June, 2020 @15:57

Skuadrat e Premier Ligës angleze në vazhdim të kampionatit 2019/20 do të kenë të drejtë të bëjnë 5 zëvendësime të…

PREMIER LEAGUE

Hera e pestë e testimeve, një lojtar pozitiv në Premier League

3 June, 2020 @18:09

Kur jemi dy javë larg rikthimit të Premier Leagues dhe stërvitjet grupore të ekipeve veçse kanë filluar, testet e lojtarëve…

E FUNDIT

United vazhdon huazimin e Ighalos

Foto: premierleague.com

1 June, 2020 @12:59

Edhe zyrtarisht Manchester United ka bërë të ditur se ka vazhduar huazimin e sulmuesit nigerian Odion Ighalo. Marrëveshja aktuale…

RREGULLAT

Liverpool do të duhet të festojë titullin në terren neutral

Liverpool duke festuar Ligën e Kampionëve

29 May, 2020 @16:33

Në ndeshjen që Liverpool do të kërkojë triumfin për titullin e parë të Premier Ligës dhe të parin në elitën…

DATAT E NDESHJEVE TË FA CUP

FA Cup rifillon pas gjysmës së qershorit, caktohen datat deri në finale

Foto: premierleague.com

29 May, 2020 @13:56

Shefi ekzekutiv i FA, Mark Bullingham, ka thënë se datat janë përcaktuar sipas masave për mbrojtje. Kështu, pas takimeve të…

Të gjitha lajmet nga Premier League