Të gjitha lajmet

MINISTRIA

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik

6 March, 2020 @14:03

Para pak çastesh Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore, Venko Filipce, ka bërë të ditur se sipas tij të gjitha duelet sportive do të duhet të luhen pa publik, për shkak të rrezikut të coronavirusit.

Në konferencë për shtyp ai ka bërë të ditur se ai do të propozojë ndalesën për aktivitete publike deri më 13 mars 2020 dhe varësisht prej rrezikut, do të sjellë edhe vendim tjetër.

“Të gjitha ndeshjet sportive, veçanërisht Maqedonia - Kosova, sipas meje do të duhet të luhen pa publik. Për të qenë të kujdesshëm, ne duhet të kemi parasysh se për këtë ndeshje do të vinë persona edhe nga shtetet tjera. Kjo ndalesë (për të gjitha aktivitetet publike) do të vlejë për momentin deri më 13 mars, por varësisht prej situatës dhe rrezikut nga coronavirusi, do të sjellim vendim tjetër,” citohet të ketë thënë Filipce në konferencën e sotme për shtyp, shkruan Ekipa.

PLAYOFF TICKETS

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

6 March, 2020 @13:42

Federata maqedonase ka bërë të ditur para pak çastesh se për ndeshjen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes…

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

5 March, 2020 @23:28

Çështja që po shkon në drejtim të alarmit botëror - coronavirus - ka bërë mediat që të interesohen për duelin…

MEDIA

Thyhet biletaria në Shkup

Foto: Sportimedia

3 March, 2020 @19:36

Sot në Shkup filluan të shiten biletat për ndeshjen gjysmëfinale të PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes Maqedonisë Veriore…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020