Të gjitha lajmet

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në gara evropiane.

Suspendimi i Neymarit ka ardhur pas fyerjeve të bëra ndaj referit Damir Skomina në rrjete sociale, ku ky i fundit i kishte dhënë penallti Manchester Unitedit në Parc des Princes, që çoi djajtë e kuq në çerekfinale të garës.

Neymar në këto ndeshje nuk ka mundur t’i ndihmojë ekipit në fushë pasi ka qenë i lënduar.

“Turp! Katër persona që nuk kanë lidhje me futboll, janë duke shikuar VAR për të vendosur ndeshjen,” pat shkruar braziliani ndër të tjera, derisa edhe shtoi, ”Çka mund të bëj ai me duart e tij derisa shpinën e ka të kthyer?”.

PSG kishte fituar në Old Trafford 0-2 dhe ishte e pabesushme që Manchester United të motivohet për 1-3 në Parc des Princes, që ndodhi dhe çoi ekipin e Ole Gunnar Solskjaerit përpara në Ligë të Kampionëve.

GJYSMËFINALET

Konfirmohen datat e gjysmëfinaleve

18 April, 2019 @12:12

Një ditë pasi u kuptuan gjysmëfinalistët, tashmë janë kuptuar edhe datat e sakta të ndeshjeve gjysmëfinale SKEMA E CHAMPIONS…

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Champions League?

Foto: UEFA

17 April, 2019 @23:29

Pasi u kuptuan çiftet gjysmëfinaliste, le të shohim datat e ndeshjeve çerekfinale. Ndeshjet e para gjysmëfinale luhen më 30 prill…

CITY - TOTTENHAM

VAR-i vendimtar, Tottenhami ‘shokon’ Cityn!

17 April, 2019 @23:16

Një ndeshje e çmendur u zhvillua sonte në Manchester të Anglisë! Pas ndeshjes së parë në Londër që u mbyll…

PORTO - LIVERPOOL

Poker për gjysmëfinale!

Foto: Squawka

17 April, 2019 @23:11

Pas fitores 2-0 në shtëpi, Liverpooli i qetë e menaxhoi mirë edhe ndeshjen e kthimit ndaj Portos në Portugali, për…

PORTO - LIVERPOOL

Porto vs. Liverpool, 11-shet startuese

17 April, 2019 @19:53

Porto apo Liverpooli? Kush do të jetë kundërshtari i Barcelonës në gjysmëfinale të Champions League sivjet? FORMACIONET STARTUESE Porto XI:…

Të gjitha lajmet nga Champions League