Të gjitha lajmet

DUELET PËR EURO 2021

Nisin përgatitjet e Kosovës U21 për duelet e qershorit

Futbollistët e Kosovës U21, pas barazimit me Gjermaninë në "Adem Jashari"

Nisin përgatitjet e Kosovës U21 për duelet e qershorit

24 May, 2019 @16:15

Përfaqësuesja e Kosovës U21 që drejtohet nga Rafet Prekazi, do t’i fillojë stërvitjet për ndeshjet kualifikuese për EURO 2021 ndaj Andorrës dhe Turqisë më 27 maj në Prishtinë.

Stërvitjet do të mbahen në stadiumin e Flamurtarit, Xhemajl Ibishi. Përveç Andorrës dhe Turqisë, Kosova në grup ka kundërshtarë edhe si Anglia, Austria dhe Shqipëria.

Dueli i parë që Kosova U21 do ta luajë në kuadër të këtyre kualifikimeve do të jetë ndaj Andorrës si mysafir më 6, ndërsa e dyta do të jetë në Fadil Vokrri ndaj Turqisë më 11 qershor.

Sa i përket listës së lojtarëve të ftuar për këto dy ndeshje të radhës, FFK ka bërë të ditur se Prekazi do ta shpallë listën e lojtarëve të hënën, më 27 maj, në ora 15:00, kur do të ketë edhe konferencën e parë për shtyp para këtyre ndeshjeve.



AGJENDA:

27 maj, ora 17:00 stërvitje
28 maj, ora 17:00 stërvitje
29 maj, ora 17:00 stërvitje
30 maj, ora 17:00 stërvitje
1 qershor, ora 17:00 stërvitje
2 qershor, ora 10:30 dhe 17:00 stërvitje
3 qershor, ora 17:00 stërvitje
6 qershor, ndeshja Andorë U21 – Kosovë U21
8 qershor, ora 17:00 stërvitje
9 qershor, ora 17:00 stërvitje
10 qershor, ora 17:30 (stërvitje në stadiumin “Fadil Vokrri”)
11 qershor, ndeshja Kosovë U21 – Turqi U21, në stadiumin “Fadil Vokrri”

SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23 May, 2019 @17:24

Një nga mesfushorët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Idriz Voca, ka arritur të futet në skuadrën e xhiros XXXV…

DUELET E RADHËS

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

23 May, 2019 @11:01

Federata e Futbollit të Bullgarisë ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen kualifikuese Bullgaria-Kosova që do të zhvillohet më…

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:59

Federata e Futbollit të Kosovës, pas shpalosjes së ftesave të bëra nga Bernard Challandes për ndeshjet e muajit qershor…

PUBLIKOHEN FTESAT E KOSOVËS

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:43

Kosova ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë në ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 që luhen gjatë qershorit, ka ftuar emra…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja