Të gjitha lajmet

ETRIT BERISHA

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

Fotot: spalferrero.it

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

7 July, 2019 @14:10

Numri një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, tashmë ka ekip të ri në Serie A, ashtu siç njoftuam ditë më parë.

Pas aventurave në Lazio e Atalanta, të dyja nga tre sezone, Etrit Berisha është prezantuar dje si lojtar i ri i ekipit të SPAL-it.

etrit berisha @ spal

Gardiani 30 vjeçar i kuqezinjëve ka ardhur si huazim nga Atalanta te SPAL, me obligim blerjeje nga këta të fundit në kushte të veçanta, që nuk janë bërë të ditura ende.

Berisha përndryshe ka 56 paraqitje me Shqipërinë dhe ka pasur 22 paraqitje për Atalantën në stinorin e kaluar të Serie A-së, ku këta të fundit siguruan kualifikimin e parë dhe historik në Ligë të Kampionëve.

ETRIT BERISHA

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

TOPSPORTI/ L. D.

1 July, 2019 @21:32

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, pritet të ndërrojë ambient këtë verë dhe kjo pritet të zyrtarizohet shpejt. Faqja…

PAS TAKIMIT TË SOTËM

Futbolli preshevar merr dritë të gjelbër nga FSHF

Foto: FSHF

22 June, 2019 @13:40

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, është takuar sot në Tiranë me drejtuesit e ekipit KF Lugina nga Presheva, të cilët…

NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18 June, 2019 @21:28

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ka bërë të ditur se është ndarë…

ARMANDO SADIKU

Sulmuesi historik i kombëtares, drejt Turqisë?!

17 June, 2019 @11:29

Sulmuesi historik i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, mund të kalojë nga Superliga zvicerane në atë turke, bën të ditur sot…

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja