Të gjitha lajmet

MEDIAT TURKE

“Pa Muriqin s’bëhemi kampion!”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

“Pa Muriqin s’bëhemi kampion!”

11 January, 2020 @14:57

Fenerbahçe definitivisht nuk dëshiron shitjen e Vedat Muriqit në afatin kalimtar të janarit.

Ofertat që po i merr Fenerbahçe për sulmuesin në formë të Kosovës, po refuzohen nga klubi turk, derisa në artikullin e sotëm të Milliyet shkruan se kryetari i klubit të kanarinave ka thënë se: “Pa Muriqin nuk ka titull kampioni!”.

Vedat Muriqi @ MilliyetSport

“Së pari duhet të bëhemi kampionë. Pa Muriqin kjo duket e pamundur. Ai është lojtar kyq në rrugëtimin tonë drejt titullit,” thuhet në artikull që citon burimet nga klubi verdhekaltër i Stambollit.

Vedati 25 vjeç që në stinorin e parë të tij te Fenerbahçe ka treguar veten. Ai deri tash, për gjysmë stinori në Superligën turke dhe garat tjera, ka shënuar 11 gola dhe 4 asistime në ndeshjet zyrtare.

Për Vedatin interesim kanë shprehur disa skuadra nga TOP 5 ligat evropiane, por më interesante është treguar të jetë oferta e Tottenhamit të Jose Mourinhos, që sipas mediave turke ka kapur shifrën e rreth 25 milionë eurove për sulmuesin nga Prizreni.

KOSOVA - SUEDIA

Arbër Hoxha: Falënderoj trajnerin Challandes, shpresojmë në fitore

Foto: FFK

10 January, 2020 @19:58

Përveç Blend Baftiut, pas stërvitjes së sotme në Doha për faqen zyrtare të FFK-së u shpreh edhe Arbër Hoxha,…

KOSOVA - SUEDIA

Blend Baftiu: Ndjenjë e papëshkrueshme, presim paraqitje të mirë

Foto: FFK

10 January, 2020 @19:49

Në Doha të Katarit, sot Kosova ka zhvilluar stërvitjen e tretë para miqësores jozyrtare ndaj Suedisë. “Stërvitja e sotme ka…

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e parë në Doha

9 January, 2020 @15:34

Përfaqësuesja e Kosovës, sot ka zhvilluar stërvitjen e parë të saj në Doha, para ndeshjes miqësore kundër Suedisë. Stërvitja e…

ATEROJNË

Futbollistët e Kosovës arrijnë në Katar

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi/ Arkiv

8 January, 2020 @17:11

Ndeshja miqësore që do të zhvillohet ndaj Suedisë më 12 janar në Doha të Katarit, për Kosovën pritet të jetë…

PARA RRUGËTIMIT

FFK-ja viziton ekipin para udhëtimit në Katar

Foto: FFK

7 January, 2020 @21:23

Futbollistët e Kosovës një ditë para nisjes për në Katar për miqësore me Suedinë, janë takuar me kryetarin e FFK-së…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja