Të gjitha lajmet

KRYEQYTET

Prishtina ndjekëse e sigurtë

Foto: prishtinafc.com

Prishtina ndjekëse e sigurtë

1 April, 2015 @15:03

Prishtina 3 : 0 Drenica
Labinot Osmani 43', Mentor Zhdrella 78', Gentrit Begolli 88'

Prishtina ka arritur të shënojë fitore bindëse ndaj Drenicës sot në Prishtinë, 3-0. 

Kjo ka qenë fitorja e katërt me radhë e ekipit të drejtuar nga Bylbyl Sokoli, që mbetet ndjekësi kryesor i Ferronikelit lider në tabelë. 

Sulmuesi i ardhur nga Kosova e Vushtrrisë, Labinot Osmani ka hapur serinë e golave të bardhekaltërve në fund të pjesës së parë, ndërsa kah fundi i ndeshjes Mentor Zhdrella tregoi aftësitë e tij duke shënuar një herë dhe duke asistuar për Gentrit Begollin në rezultatin përfundimtar prej 3-0. 

Drenica në fakt, kishte rastet e veta në pjesë të dytë për të barazuar derisa ishte rezultati 1-0, por nuk e arriti këtë dhe më pas u ndëshkua në fund. 

Kjo ka qenë fitorja e dhjetë e Prishtinës në këtë stinor, derisa mbetet 3 pikë larg liderit. 

REZULTATET DHE TABELA AKTUALELIDERI

Shpërthejnë për 15 minuta

Foto: Prishtinafc.com

1 April, 2015 @14:56

Ferronikeli i Gani Sejdiut nuk ka të ndalur. Ekipi lider i Superligës ka arritur të shënojë fitore të thellë ndaj…

SANTIAGO BERNABEU

Reali siguron krahun e Portos

Danilo (14) duke festuar golin e tij për Brazilin

1 April, 2015 @8:46

Futbollisti 23 vjeç i Portos, Danilo, është konfirmuar si lojtar i ri i Real Madridit ka bërë të ditur klubi…

GRUPI B

Belgjika kalon Izraelin, bëhet lider i grupit

REUTERS/Arkiv

31 March, 2015 @23:19

Dy humbje për 4 ditë si vendas e kanë dërguar Izraelin në vend të tretë të Grupit B kualifikues për…

BLAZEVIC

Serbinë do ta bëja kampion bote

31 March, 2015 @23:10

Trajneri legjendar i Kroacisë, Ciro Blazevic, që ka dërguar reprezentacionin e këtij vendi deri në medalje të bronztë në Kampionat…

AZERBEJXHAN

Agolli merr shpërblimin nga ekipi i tij

BOROZANI/D.S.

31 March, 2015 @22:58

Krahu i kuqezinjëve, Ansi Agolli, që ishte njëri ndër futbollistët më të mirë të takimit në fitoren e…

VIDEO

Nëse Gareth Bale luan basketboll…

31 March, 2015 @17:37

Shkathtësitë e Gareth Bale-it nuk janë të kufizuara vetëm me futboll. Ylli i Real Madridit dhe i përfaqësueses së Uellsit,…

MITROVICË

Tovërlani nis me fitore

BOROZANI/Erdis Driza

31 March, 2015 @15:01

Trajneri prishtinas, Afrim Tovërlani, ka debutuar me fitore te ekipi i tij i ri, Trepça'89, sot.  Xehetarët kanë mposhtur Vëllaznimin…

PEJË

Besa i kthehet fitores përmes Rexhës

31 March, 2015 @14:45

Pas disfatës në xhiron e shkuar nga Drenica si mysafir, Besa i është rikthyer sot fitores, duke e mposhtur Dritën…

KUQEZI

Rikthimi i parë i De Biasit

BOROZANI/D.S.

31 March, 2015 @11:00

Kombëtarja shqiptare ka arritur që me fitoren e shënuar ndaj Armenisë të regjistrojë përmbysjen e parë të epërsisë së kundërshtarit,…

PAS ARMENISË

Treshja me notat më të larta

BOROZANI/D.S

30 March, 2015 @23:13

Mërgim Mavraj, Ansi Agolli dhe Sokol Cikalleshi, kanë marrë notën më të lartë sipas vlerësimeve në mediat e shkruar shqiptare…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga