Të gjitha lajmet

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

Rikthimi me barazim shterp

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen e zhvilluar në 18 qershori të këtij qyteti.

Të drejtuar nga strategu i njohur Xhengis Rexhepi, klinasit patën disa gjysmëraste për të shënuar, por goli nuk erdhi dhe u desht të pajtohen me këtë nismë në Superligë, përkundër se patën një verë me përgatitje të mira dhe rezultate impresive.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër Ballkani duroi, tentoi të kundërsulmonte në disa raste, por si duket edhe ata qenë të kënaqur me rrjedhën e lojës dhe pika u konvenoi djemve të drejtuar nga Ismet Munishi.

Në xhiron që vjen, Ballkani pret Feronikelin, ndërsa Dukagjini i shkon Prishtinës.

ARDIAN NUHIU

Nuk i nënvlerësuam, terreni na vështirësoi lojën

21 February, 2020 @15:36

Drita u bë lidere e re e Superligës pas fitores së vështirë ndaj Vushtrrisë sot, 2-3, ndërsa trajneri i ekipit…

VUSHTRRIA 2-3 DRITA

Përvoja e Rexhës, bën Dritën lidere

21 February, 2020 @15:12

Drita është liderja e re e Superligës së Kosovës në futboll, së paku derisa Ballkani të zhvillojë ndeshjen e radhës…

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga