Të gjitha lajmet

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

Rikthimi me barazim shterp


18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen e zhvilluar në 18 qershori të këtij qyteti.

Të drejtuar nga strategu i njohur Xhengis Rexhepi, klinasit patën disa gjysmëraste për të shënuar, por goli nuk erdhi dhe u desht të pajtohen me këtë nismë në Superligë, përkundër se patën një verë me përgatitje të mira dhe rezultate impresive.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër Ballkani duroi, tentoi të kundërsulmonte në disa raste, por si duket edhe ata qenë të kënaqur me rrjedhën e lojës dhe pika u konvenoi djemve të drejtuar nga Ismet Munishi.

Në xhiron që vjen, Ballkani pret Feronikelin, ndërsa Dukagjini i shkon Prishtinës.


DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

FFK Superliga

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

18/08/19 @ 19:45

TREPÇA'89 4-1 GJILANI

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

FFK Superliga

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

18/08/19 @ 19:32

MBROJTËSI I KOSOVËS

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

18/08/19 @ 17:14

STADIUMI I QYTETIT: GJILAN

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

FFK Superliga

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:07

STADIUMI I QYTETIT

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:04

STADIUMI RIZA LUSHTA

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:00

FLAMURTARI 1-1 PRISHTINA

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

FFK Superliga

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

17/08/19 @ 19:13

LLAPI 4-1 VUSHTRRIA

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

FFK Superliga

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

17/08/19 @ 18:59

FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

FFK Superliga

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

17/08/19 @ 18:54

FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:29

FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Nuk jemi në presion

FFK Superliga

Nuhiu: Nuk jemi në presion

28/02/21 @ 16:22

LEOTRIM KRASNIQI

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

FFK Superliga

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

28/02/21 @ 16:13

TAHIR BATATINA

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

FFK Superliga

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

28/02/21 @ 16:03

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

FFK Superliga

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

28/02/21 @ 15:50

FT: LLAPI - BALLKANI

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

FFK Superliga

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

28/02/21 @ 15:25

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

FFK Superliga

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

28/02/21 @ 14:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

28/02/21 @ 12:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

28/02/21 @ 12:32

LLAPI - BALLKANI

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

FFK Superliga

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

28/02/21 @ 10:07


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga