Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYOFF TICKETS

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova


6 March, 2020 @13:42

Federata maqedonase ka bërë të ditur para pak çastesh se për ndeshjen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës - janë shitur të gjitha biletat.

Të gjitha biletat në dispozicion për tifozët vendas në Todor Proeski janë shitur brenda javës, prej kur ato dolën në shitje - pra për pesë ditë.

Në anën tjetër, sa i përket zhvillimit të ndeshjes pa publik, kreu i FFM-së Muhamed Sejdini ka siguruar se vendimi mirret në ditët në vijim vetëm nëse parashihet rreziku i madh nga coronavirusi.

#mkdkos

E në këtë rast, FFM do t’ua rimbursojë biletat e blera.

E njëjta vlen edhe për tifozët e Kosovës, Dardanët, të cilët për këtë ndeshje do të kenë në dispozicion 5% të biletave të stadiumit kombëtar të Shkupit, që në total ka 30 mijë ulëse.

Ndeshja Maqedonia Veriore - Kosova luhet më 26 mars me fillim prej orës 20:45. Fituesi i kësaj ndeshjeje takohet me fituesin e gjysmëfinales tjetër, Gjeorgjia - Bellorusia. E fituesi i finales siguron për herë të parë një Kampionat Evropian, EURO 2020.


MEDIA TALK

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

International/Transfere

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

06/03/20 @ 00:33

TURNEU MEMORIAL "ADEM JASHARI"

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

Futsall Superliga

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

05/03/20 @ 23:50

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

05/03/20 @ 23:28

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Premier League

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

05/03/20 @ 22:42

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

Premier League

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

05/03/20 @ 22:29

VUSHTRRIA 3-3 DUKAGJINI

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

FFK Superliga

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

05/03/20 @ 16:02

DRENICA 3-1 FLAMURTARI

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

05/03/20 @ 15:23

DRENAS

Feronikeli rikthen Tovërlanin

FFK Superliga/Transfere

Feronikeli rikthen Tovërlanin

05/03/20 @ 14:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Dukagjini

FFK Superliga/Intervista

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Dukagjini

05/03/20 @ 12:44

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

05/03/20 @ 12:40

GAME 2: BUCKS - HAWKS

Bucks me dominim total, barazon serinë

NBA

Bucks me dominim total, barazon serinë

26/06/21 @ 11:50

EURO2020

Dita 16, fillon 1/8 e finales

Evropiani

Dita 16, fillon 1/8 e finales

26/06/21 @ 10:01

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

LA LIGA

Simeone drejt largimit?

La Liga

Simeone drejt largimit?

25/06/21 @ 21:40

TRANSFERE

Alaba i ‘dashuruar’ tek klubi i madrilenëve

La Liga

Alaba i ‘dashuruar’ tek klubi i madrilenëve

25/06/21 @ 21:30

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

MALISHEVA

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

FFK Superliga/Transfere

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

25/06/21 @ 19:48

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

25/06/21 @ 19:20

PRISHTINA

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

FFK Superliga

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

25/06/21 @ 18:23

TREPÇA

Trepça s’ndalet, zyrtarizon përforcimin e radhës

FBK Superliga/Transfere

Trepça s’ndalet, zyrtarizon përforcimin e radhës

25/06/21 @ 15:21


 
Të gjitha lajmet nga