Të gjitha lajmet

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Lazio?

Si kaloi gjysmëvjetori te Lazio?

Shkruan: LUAN MORINA

17 February, 2018 @16:00

Igli Tare ka bërë punë të zgjuar tek Lazio. Ndoshta pak ka pasur fat edhe me Simone Inzaghin, por si ka arritur të menaxhoj Lotiton, është një mrekulli! Largimi i Bielsas i cili pasi e kanë pritur gati një vit, rrezikoi ti dërgonte në Serie B, ka qenë hapi më i mençur i Lotitos dhe Tares. Shtyrja në largimin e tij në fakt!

Këtë janar arritën të vazhdojnë kontratën e De Vriij duke vendosur një klauzolë që s’do ta linte të shkonte bash belesh! Kanë mbrojtje të mirë, ama kanë shumë vrima që priten të dalin në pah muajve të ardhshëm. Vetëm nëse del të jetë kjo pas kualifikimit në Champions, do të ishte e mrekullueshme për Lazion.

Milinkovic Savic

Kualifikimi u nevojitet pasi me paratë që marrin nga UEFA, si dhe shitjen e yjeve si Milinkovic-Savic e Anderson, do të mund të investonin në marrjen e talentëve të ri.

Talentët te Lazio nuk janë edhe aq të shumtë. Asnjë nuk kalon Milinkovic-Savicin dhe Strakoshën, e shumica e të tjerëve nuk janë të denjë për një ekip kampioni. Si rrjedhojë, Lazio është larg të 2000-tave, porse viteve të fundit kurrë nuk kanë qenë më afër tyre.

Strakosha

Kanë qenë kockë tepër e fortë për tu përtypur nga ekipet e mëdha italiane, duke krijuar një identitet ekipi këtë sezon. Kanë shpartalluar ekipe si në Itali ashtu edhe në Evropë, por i nevojitet një rezervë Ciro Immobiles. Si dhe konsistenca e formës së tij.

Një titull eventual në kupë, apo pse jo edhe në Evropë, do të ishte më shumë se që duhet për këtë ekip në rritje. Për momentin, le të vazhdojnë me lojërat e bukura, shumë të kënaqshme për shikuesit neutral!

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Tottenhami?

17 February, 2018 @8:00

Ekipi me futbollin më të mirë në Premier League tri vitet e fundit është ekipi më axhami. Kjo axhami më…

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Interi?

16 February, 2018 @16:00

Nuk është hera e parë që Interi në nëntor është kandidat për kampion, e në shkurt provon të mbetet në…

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Juventusi?

16 February, 2018 @8:45

Juventusi ka talentë. Nuk është ekipi më i talentuar në Itali. Nuk është ekipi me lojën më të bukur në…

NATA E EUROPA LIGËS

Milan mbron nderin italian

15 February, 2018 @23:40

Kanë përfunduar ndeshjet e para të fazës së parë eliminatore të Europa Ligës, ku ka pasur rezultate prej më të…

KOMUNIKATA E SKËNDERBEUT

Skënderbeu sqaron situatën

15 February, 2018 @16:32

Klubi i Skënderbeut ka dalë me një komunikatë si reagim ndaj lajmeve të publikuara në mediat shqiptare ku thuhet se…

RENDITJA E FIFAs, SHKURT 2018

Ngritje në FIFA për Kosovën e Shqipërinë

15 February, 2018 @16:01

Renditja e fundit e reprezentacioneve të FIFA-së ka parë këtë muaj Kosovën dhe Shqipërinë të ngritur për një pozitë më…

PORTO - LIVERPOOL

Super Liverpool, në çerekfinale me goleadë

Foto: Squawka

14 February, 2018 @22:49

Vazhdojnë mbrëmjet e mira për skuadrat angleze në Evropë. Pas rezultatit pozitiv të Tottenhamit në Torino dhe goleadës së Cityt…

REAL MADRID - PSG

Kampioni tregon forcën, shkon në Francë me epërsi

14 February, 2018 @22:38

Me fitoren e Real Madridit është mbyllur dueli i parë i 1/8 së finales mes kampionit evropian dhe PSG-së. Francezët…

KUPA E KOSOVËS: DRE-ARB

Hamiti show, Drenica në çerekfinale

14 February, 2018 @22:33

Njeriu që ka përfunduar pjesën vjeshtore të stinorit si bashkëlider i golashënuesve në Superligë, Genc Hamiti, ka treguar se…

INTER - SAMPDORIA

Inter mban distancën ndaj Milanit me Nainggolanin

17 February, 2019 @21:53

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Sampdorian me diferencë minimale 2-1, përkundër se në pjesën më të madhe të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

MAREK HAMSIK

Vendos të largohet

14 February, 2019 @19:18

“Napoli përqafon Marek Hamsikun dhe i falenderon për 12 vitet e mrekullueshme të kaluara bashkë, të karakterizuara me dedikim dhe…

IA MARRIN SHIRITIN

Icardi s’është më kapiten te Interi

Foto: FCInter/fb

13 February, 2019 @14:01

Klubi kaltërezi i Milanos, Inter, ka bërë të ditur sot se ka zëvendësuar kapitenin e parë të skuadrës. Tashmë,…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

Të gjitha lajmet nga Serie A