Të gjitha lajmet

RADJA NAINGGOLAN

Suspendimi i radhës

Suspendimi i radhës


24 December, 2018 @23:56

Mesfushori belg i Interit, Radja Nainggolan, është suspenduar përsëri.

Pas selektorit të Belgjikës, Roberto Martinez, që e kishte suspenduar nga reprezentacioni, tash suspendimi ka ardhur nga ekipi i tij, Inter.

“Inter konfirmon se Radja Nainggolan është suspenduar përkohësisht nga të gjitha aktivitetet futbollistike për arsye disiplinore,” ka shkruar njoftimi në faqen zyrtare të ekipit.

Belgu 30 vjeç u ble nga Roma gjatë verës për 38 milionë euro, plus u dha Nicolo Zaniolo, mirëpo ai dështoi të tregojë veten në ekip. Shënoi tre herë në 15 ndeshje sa luajti te neroazzurët këtë stinor.

Kështu, ai nuk do të jetë fare në ekip përgjatë derbit që luhet nesër ku Inter pret Napolin në Giuseppe Meazza.


TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut II)

27/12/18 @ 20:06

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut I)

27/12/18 @ 10:27

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qendror I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qendror I)

25/12/18 @ 16:00

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qëndror II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qëndror II)

26/12/18 @ 11:09

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi II)

25/12/18 @ 23:45

ARSENAL

1 muaj e gjysmë jashtë fushe

Europa League/Premier League

1 muaj e gjysmë jashtë fushe

24/12/18 @ 17:24

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

24/12/18 @ 09:10

FRANK DE BOER

Gjen punë

International/Transfere

Gjen punë

23/12/18 @ 23:12

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

23/12/18 @ 21:52

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (sulmuesi më i mirë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (sulmuesi më i mirë)

29/12/18 @ 11:00

SERIA A

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta

Serie A/Transfere

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta

01/02/21 @ 15:00

ITALIANI DREJT SPANJËS

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

Serie A/La Liga/Transfere

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

01/02/21 @ 12:45

SERIE A

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

31/01/21 @ 22:54

E PARA NË SERIE A

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

31/01/21 @ 16:43

NUK REALIZOHET

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

Serie A

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

29/01/21 @ 21:00

MEDIA TALK

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

Serie A/Ligue 1/Transfere

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

29/01/21 @ 20:46

ROSSONERI

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

Serie A

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

29/01/21 @ 16:03

SERIA A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

Serie A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

29/01/21 @ 14:44

MEDIA TALK

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

Serie A

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

28/01/21 @ 17:06

COPPA ITALIA: JUVENTUS - SPAL + VIDEO

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

Serie A

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

27/01/21 @ 23:44


Të gjitha lajmet nga Serie A