Të gjitha lajmet

FRANK DE BOER

Gjen punë

Gjen punë


23 December, 2018 @23:12

Ish trajneri i Ajaxit, Interit dhe Crystal Palacit, Frank de Boer, ka gjetur punë pak para fundit të këtij viti.

Ai është zyrtarizuar sot si trajner i ri i ekipit amerikan Atlanta United, që është kampion i MLS-it.

De Boer ka qenë i papunë që prej shtatorit të vitit të kaluar, kur u shkarkua nga Crystal Palace pas vetëm 5 ndeshjeve, pas 77 ditëve pune.

Puna e mëhershme e tij, kishte zgjatur 85 ditë te Inter, ku ishte shkarkuar në nëntor të vitit 2016.

E para këtyre aventurave, ai fitoi katër herë me radhë titullin e kampionit në Holandë me Ajaxin, prej vitit 2011 deri në vitin 2014.

Frank De Boer 48 vjeç ka nënshkruar kontratë disa vjeçare me ekipin e Atlanta United. Ai do të jetë trajneri i dytë i këtij ekipi në histori, duke e zënë vendin e Gerardo Martinos.

Martino kishte fituar me ta trofeun e MLS, duke fituar garën që në vitin e dytë të ekzistencës së këtij klubi.


TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut II)

27/12/18 @ 20:06

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut I)

27/12/18 @ 10:27

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qendror I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qendror I)

25/12/18 @ 16:00

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qëndror II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qëndror II)

26/12/18 @ 11:09

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi II)

25/12/18 @ 23:45

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

24/12/18 @ 09:10

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

23/12/18 @ 21:52

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (sulmuesi më i mirë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (sulmuesi më i mirë)

29/12/18 @ 11:00

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (“10-shja” më e mirë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (“10-shja” më e mirë)

28/12/18 @ 08:50

KUKËSI - KASTRIOTI

Kukësi shfrytëzon gjithçka, afër kreut

FSHF Kategoria Superiore

Kukësi shfrytëzon gjithçka, afër kreut

23/12/18 @ 15:29

NGA SUPERLIGA E KOSOVËS NË CHALLENGE TË ZVICRËS

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

01/02/21 @ 14:36

FENERBAHÇE

Kemal Ademi huazohet

International

Kemal Ademi huazohet

01/02/21 @ 08:31

TURQIA

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

International

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

31/01/21 @ 23:10

TURQIA

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

International

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

31/01/21 @ 23:07

TURQIA

Galatasarayi me dy përforcime

International

Galatasarayi me dy përforcime

31/01/21 @ 22:40

BESIKTAS - TRABZONSPOR

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

International

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

31/01/21 @ 22:13

GENTIAN SELMANI

Dje u transferua, sot debuton

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dje u transferua, sot debuton

31/01/21 @ 18:24

SHQIP NË BOTË

Abrashi debuton për Baselin

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Abrashi debuton për Baselin

31/01/21 @ 18:13

TRANSFER

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

31/01/21 @ 16:22

TRANSFER

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

31/01/21 @ 13:31


Të gjitha lajmet nga International