Të gjitha lajmet

GUARDIOLA

Synim: 100-shi

Foto: premierleague.com

Synim: 100-shi

10 May, 2018 @8:08

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, pasi që ka thyer tre rekorde të Premier Ligës këtë stinor me ekipin e tij duke u bërë kampion, ka bërë të ditur se synon edhe tre pikë tjera, për të përfunduar stinorin me 100 pikë.

“97 pikë, shumë gola, shumë fitore, kjo është ajo që kemi bërë këtë stinor,” ka thënë Guardiola pas ndeshjes, shkruan BBC Sport sot.

TABELA AKTUALE E PREMIER LEAGUE

“Ne i duam 100 pikë në fund të stinorit, për të kryer me shije këtë stinor thuajse perfekt për ne në Premier Ligë,” ka shtuar ai.

City këtë stinor përveç që u shpall kampion i Anglisë, ka thyer rekordin e pikëve të fituara për stinor në Premier Ligë (97), rekordin e golave të shënuara në Premier Ligë (105) dhe rekordin e fitoreve për stinor në Premier Ligë (31).

Të gjitha këto shifra mund të shtohen, në xhiron e fundit që City e zhvillon ndaj Southamptonit më 13 maj, kur edhe përfundon stinori në Premier Ligë.

Deri në fund të stinorit ka mbetur edhe një xhiro.

SEVILLA - REAL

Pas dy barazimeve, humbje

Foto: RealMadrid/fb

9 May, 2018 @23:54

Pas barazimit ndaj Bayernit në Ligë të Kampionëve dhe barazimit ndaj Barcelonës në kuadër të La Ligas, Real Madrid është…

CHELSEA - HUDDERSFIELD

Hadërgjonaj me ekip, shpëtojnë stinorin

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @23:22

Barazimi i ekipit të Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, me Chelsean në Stamford Bridge sonte, u ka siguruar atyre mbijetesën edhe…

COPPA ITALIA FINALE: JUVE - MILAN

4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

Foto: juventus/fb

9 May, 2018 @23:04

Ka ardhur edhe Kupa e katërt me radhë në vitrinat e Juventusit! Bianconerët me një seri golash në një periudhë…

SPURS - NEWCASTLE

Për të tretin vit me radhë në TOP4

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @22:54

Ka mjaftuar një gol i vetëm i sulmuesit më të mirë anglez, Harry Kane, për të çuar Tottenham Hotspurin për…

BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove…

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.