Të gjitha lajmet

SEVILLA - REAL

Pas dy barazimeve, humbje

Foto: RealMadrid/fb

Pas dy barazimeve, humbje

9 May, 2018 @23:54

Sevilla
Real Madrid
Sevilla 3 : 2 Real Madrid
W. Ben Yedder 26', M. Layún 45', Sergio Ramos (AG) 84' 87' Borja Mayoral, 90'+5 Sergio Ramos (PEN)

Ramon Sanchez Pizjuan, Sevillë

Pas barazimit ndaj Bayernit në Ligë të Kampionëve dhe barazimit ndaj Barcelonës në kuadër të La Ligas, Real Madrid është mposhtur sonte nga Sevilla, 3-2, në ndeshjen e mbetur të xhiros së XXXIV.

Madrilenët kanë luajtur thuajse me ekip të dytë, ndërsa avantazhi i Sevillës me 2-0 në pjesë të parë, u shtua në fillim të pjesës së dytë, me 3-0.

TABELA AKTUALE

Në minutat e fundit të ndeshjes Reali u këndell, pasi që vendasit u vetëkënaqën nga rezultati, duke shënuar dy herë - por për më tepër nuk kishte kohë dhe u desht të pajtohen me humbjen e gjashtë të stinorit.

CHELSEA - HUDDERSFIELD

Hadërgjonaj me ekip, shpëtojnë stinorin

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @23:22

Barazimi i ekipit të Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, me Chelsean në Stamford Bridge sonte, u ka siguruar atyre mbijetesën edhe…

COPPA ITALIA FINALE: JUVE - MILAN

4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

Foto: juventus/fb

9 May, 2018 @23:04

Ka ardhur edhe Kupa e katërt me radhë në vitrinat e Juventusit! Bianconerët me një seri golash në një periudhë…

SPURS - NEWCASTLE

Për të tretin vit me radhë në TOP4

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @22:54

Ka mjaftuar një gol i vetëm i sulmuesit më të mirë anglez, Harry Kane, për të çuar Tottenham Hotspurin për…

BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove…

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.